Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lazacot ki hogy csinálja?...

Lazacot ki hogy csinálja? Ötletek?

Figyelt kérdés
Most fogok először lazacot csinálni. Krumplival gondoltam és valami mártást is szeretnek hozza csinálni. Ötletek, fűszerezés?
2018. szept. 22. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Fagyasztott lazac filé*
2018. szept. 22. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Én szoktam hagyni, hogy kicsit kiengedjen,majd halak fűszersót szoktam összekeverni kis olajjal, és ezzel bepácolom legalább 2 órára. Utána kevés olajon szoktam megpirítani mindkét oldalát, de grill serpenyőben is jó.
2018. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én a lazacot nem szoktam agyonfűszerezni, csak egy kis só, bors. Nem szabad túlsütni, csak néhány percig kell sütni mindkét oldalát. Fokhagymás joghurtos öntetet készítek mellé, amibe citromlét is csepegtetek. Kapor is jól illik a halhoz, azt is nyeshetsz az öntetbe, ha szereted. Én rizst szoktam mellé főzni köretnek, nekem krumplival már sok, mert a lazac elég kiadós hal.
2018. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Google.
2018. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Kisebb darabot sózok és serpenyőben sütöm hirtelen. A nagyobbat még csak sókéregben sütöttem. A hal hasüregébe zöldfűszert és citrom szeletet teszek. Felverem a tojásfehérjét,durva szemű sót keverek bele. Ezzel beborítom a halacskát és sütőben addig sütöm,míg a kereg kopogós nem lesz. Ez kb 40 perc. Utana leszedem a sókérget és szeletelem. Nálunk bevált.
2018. szept. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Só, bors, a tetejére szelet citrom, petrezselyem. Ezt meglocsolom olíva olajjal, betekerem alufóliába és mehet a sütőbe.
2018. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap volt pont egy ilyen kérdés, sok jó recept érkezett
2018. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Oliván, vagy vajon megsütöm.

Édesburgonyával vagy +panang curryvel, vagy brokkolis tejszínes tésztával eszem.

2018. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8. vagyok

Sima "sárga" curryvel is nagyon finom.

2018. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!