Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Különlegesebb receptek egy...

Különlegesebb receptek egy ünnepi vacsorához?

Figyelt kérdés
Keresek egy főételt, köretet, desszertet és tortát. Nehezítő tényezők: a főétel csak csirkemell vagy marhahús lehet, egyik étel sem tartalmazhat diót. Emellett külföldön élek, különleges hozzávalókat be tudok szerezni, ellenben kimondottan magyaros, vagy Magyarorszagon könnyeb hozzáférhető dolgokat nem, így kiesik pl a mák, gesztenye, túró is. Inkább valami nemzetközi stílus érdekelne, magyaros etelekért annyira nincsenek oda a vendégeim. Gyakorlott vagyok főzés és sutes terén is, nincs problémám azzal sem, ha sokáig tart, vagy bonyolult az elkészítés és az ár sem probléma, de nyilván nem aranyat akarok feltalalni. Minden ötletet szívesen fogadok
2018. szept. 29. 07:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

Ha külföldön élsz, és nem kell nekik a magyaros kaja, akkor főzd nekik azt, ami az ő nemzeti ételük!

Vagy a google-n keresgélsz olyan nemzeti kajákat, amelyekről gondolod, hogy tetszeni fog nekik.


Még azt sem írtad meg, hogy a vendégeid milyen nemzetiségűek, ha tudod róluk, hogy a magyaros kajákat nem szeretik, akkor mit vársz tőlünk, ha gyakorlatilag semmi támpontot nem adtál meg nekünk?

Hogy a vendégeid eszkimók, akik a halat szeretik, vagy franciák, olaszok és kagylót, csigát hasonlókat szeretnek, vagy bármi, közelítő infó????????

2018. szept. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Föételnek:

Csirkemellböl: kijevi csirkemell - ez aránylag egyszerü, finom, nem kell hozzá különleges dolog és mutatós is.

Marhából: marha Stroganov módra - szintén nem problémás elkészíteni, minden bárhol beszerezhetö hozzá, és jó ízü.

Desszertnek jó lehet a somlói galuka, esetleg valamilyen pohárkrém vagy gyümölcsrizs.

Torta: ha gyakorlott vagy sütés terén, akkor az igazi Dobostorta lenne a legjobb, mert nemcsak jó, de mutatós is - az egyetlen, ami fontos, hogy a karamellás fedölapok tényleg szépek legyenek.

De az Eszterházi torta is mutatós, és a legtöbb embernek tetszik.

2018. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első!


Nemzetközi konyhát írtam és azt is leírtam, hogy milyen alapanyag lehet, milyen nem. Teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségűek a vendégeim, ha egyszer nemzetközi konyha kell. Felesleges volt válaszolnod.


Második!


Köszönöm, ezek jó ötletek, bár a somlói és az Eszterhazy kiesik, mert dió van benne, Dobostortát pedig már készítettem nekik. Nagyon kedves pár, a nő születésnapját ünnepeljük utólag és minden évben más törtét készítek neki erre az alkalomra.

2018. szept. 29. 08:04
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
TOrtaként még a feketeredei megyytortát tudnám javasolni!
2018. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hu, ez jó ötlet, utolsó. Azt még nem készítettem.
2018. szept. 29. 08:09
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
(Tejszínes) csirkemelles rizottó,rá reszelt parmezán sajt.Különböző felgöngyölt töltött csirkemellek sütőben megsütve,petrezselymes krumpli,uborkasaláta.Krémes,gyümölcstorta,kókuszgolyó.Előételnek majonézes rákkoktél.Tenger gyümölcsei spagetti.Krumplis polipsaláta.
2018. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Burgundi marharagu, Osso buco,

Desszert. Áfonyás krémsajtos csiga , Sajttorta, Madártej torta

2018. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6!


Tenger gyümölcsei és hal nem jó.


7!


A burgundi marharagu jól hangzik. Azt hiszem az lesz, meg feketeerdő torta. Már csak a desszert hiányzik. Valami könnyebb kellene....

2018. szept. 29. 08:42
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pavlova tortát, ha van kedved csinálj, a magyar tortákon kívül, mert azt a külföldiek nagyon nagy része szereti.
2018. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

10!

Nem az volt a lényeg, hogy külföldiek. Csak azért írtam, hogy nem Magyarország, mert bizonyos hozzávalókat nem tudok beszerezni. A torta már biztos, feketeerdő lesz, de jól hangzik a Pavlova is. Valami desszert ötleted esetleg van vele?


9!


Tudom használni a Google-t, köszi. A recepteket ott keresem meg, itt ötleteket gyűjtök. Ha nem tetszik a kérdés és érdemben nem tudsz hozza szólni, menj és keress magadnak egy másikat.

2018. szept. 29. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!