Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » "Tésztafészek" keleti ételekhe...

"Tésztafészek" keleti ételekhez felhasználása?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem fészekhez hasonlóan összetekert hosszú száraztésztát (durumliszt, tojás az összetevője).

Keleti ételekhez való.

Tudtok valami egyszerű receptet ehhez a típusú tesztahoz, figyelembevéve, hogy nincs Wok-om és ilyen-olyan keleti olajom, szószom hozzá, csak szójaszósz.


Vagy hagyományos európai recepttel is működők, mint pl a spaghetti?



2018. okt. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keleti ételket keeleti fűszerek nélkül csinálni nem tudsz, ahogy pörköltet sem pirospaprika nélkül. Wok nélkül is elég nehéz.


Egyébként pedig ez egy sima tészta, melynek fűszerezése dönti el, milyen étel lesz belőle.

2018. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy keleti ételekhez való?

A durumlisztből készült "tésztafészek" tipikus olasz tészta és az a neve, hogy tagliatelle

[link]

Persze te azt készítesz belőle amit akarsz, de ha keleti ételekhez nincs semmi hozzávalód, akkor inkább az olasz receptek között nézz körül!

Azt azért elmondanám, hogy amikor kifőzöd, elveszíti a fészek alakját és sima , mezei széles metélt lesz belőle, csak 3x hosszabb, mint amit mi a mákos, vagy grízes tésztánál megszoktunk.

2018. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Az vagy papardella vagy tagliattele vagy fetucine lesz (vagy vmi egyedi kacifantosabb név). Olasz tésztafájtak, melyek abban különböznek az olasz spagetti és tóbbi tésztától, hogy tojásosak. Amimor megfőzöd, akkor szélesmetélet lesz belőle.

Én nem csinálnék szójás tésztát belőle, inkább vmi olaszosat. De igazaból arra hasznalod, amire akarod.

Bolognai szósszal finom vagy vmel tejszínes szóssszal.

2018. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jól ismerem az olasz tèsztákat, mivel Olaszországban élek.

Ezt a tésztát is itt vettem, de a keleti ételek polcán volt, "Suzi Wan" márkájú.

Mivel nincs se fűszerem, se wok-om, így valami olaszos lesz belőle👍.

2018. okt. 3. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy tényleg ázsiais. A leírából nem erre lehetet aszociálni ;-(

Vmi ilyesmi akkor....

[link]

Mondjuk én szoktam zoldseges szojas tesztat csinalni mas szószok nélkül.

2018. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jött elő a kép amit belinkeltél.

De nem gond, a Nosalty-n talaltam egy receptet, amihez Kínai fűszerkeverék kell+ zöldségségek, csirkehús, szója pedig van.

Igaz serpenyőben tudom csak elkészíteni.

2018. okt. 3. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!