Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a tea és a...

Mi a különbség a tea és a leves között?

Figyelt kérdés
Mindkettő úgy készül, hogy dolgokat (növényt) rakunk forró vízbe és egy ideig benne hagyjuk. Akkor mégis miért hívjuk/fogyasztjuk őket másképp??? Csak a SÓ miatt?!

2018. okt. 16. 00:07
 1/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
A levest meg is kell rágni, és nem csak növény, hanem állat is kerülhet bele. Ráadásul a hozzávalókat célszerű meg is főzni, hogy megpuhuljanak, míg a teánál csak beáztatod a "növényt", miután felforraltad a vizet. Ez utóbbit sokan csak az íze miatt isszák, mintegy élvezeti cikként, de vannak gyógyhatásúak is. A leves inkább táplálék, legyen akár sós, akár édes.
2018. okt. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

A levest barmibol, de mindig fozod es fuszerekkel izesited, a teat kizarolag novenyekbol keszitesz, kizarolag leforrazod es aztatod.


Nem tudom elkepzelni, hogy ez a kerdes valoban komoly-e, vagy/es a kerdezo elmult-e 6 eves (irni tud... szoval max. 6 eves lehet)

2018. okt. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz hogy ezt te komolyan kérdezed.
2018. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Biztosan komolyan kérded, mert a tudatlanság nem halálos bűn (többnyire).

.

A tea és a leves közt a legnagyobb különbség: a tálalás módja.

Levest általában tányérból, ritkán csészéből fogyasztunk.

Teát soha nem tányérból.

2018. okt. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellenben a levest fogyaszthatjuk csészéből. :-)

A leves étel, a tea ital.

2018. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"forró vízbe és egy ideig benne hagyjuk."


Igen, de amíg a teát csak áztatjuk a forró vízben, addig a leves nem készülhet úgy, hogy leforrázzuk a zöldségeket 'oszt cső. Milyen leves lenne már az?

A tea alapvetően teacserje levelekből készül (plusz egy csomó minden mást teának hívnak, gyümölcsökből, gyógynövényekből készültet is), a leves meg zöldségekből, húsból, esetleg szintén gyümölcsből készülhet.

2018. okt. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Nekem nincs közötte különbség, egyiket sem szeretem. Teát mindig utáltam. Már gyerek ként is, leves helyett, egy pohár vizet ittam. Felnőttként sem eszek levest, kivétel, ha olyan sűrű, hogy a kanalat bele kell szúrni és csak hidegen. A melegtől, felfordul a gyomrom. Vagy is, számomra egyik sem igazán fogyasztható.
2018. okt. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanaz mint közted és egy holyag között. Mindegyik maradna csendben.
2018. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom komolyan venni a kérdésed!:D

A tea forrázott, nagyrészt füvekből, gyógynövényekből készült ITAL.

A leves az ÉTEL, amit főzünk, zöldségekkel, esetleg hússal zsiradékkal berántjuk, esetleg behabarunk, levesbetétet (tésztákat, húsgaluskákat, sajtot stb) teszünk bele.

Remélem okosabb lettél!:)

2018. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!