Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan, mivel lehet a tésztát...

Hogyan, mivel lehet a tésztát a legegyszerűbben megfűszerezni, ha nincs hozzá szósz?

Figyelt kérdés

Pl. főzök tésztát, de nincs idő másra, ezért előveszek egy virslit a hűtőből, megmikrózom, és rákarikázom, hogy legyen valami anyag is benne.


De így ugye a a tésztának nincs sok íze, mert nincs szósz rajta. Mivel lehet ilyenkor fűszerezni a tésztát, hogy pl. egy ilyen kombinációnak legyen valami ételjellege, ne csak üres tészta legyen virslivel?



2018. nov. 4. 17:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs idő másra, akkor marad a tejföl-sajt kombó, vagy a ketchup.
2018. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Fűszeres olajjal, tejföllel, ketchuppel
2018. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy tojássárgáját belekeversz egy kis tejfölbe, és ráöntöd.
2018. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár mondjuk az alatt a 10 perc alatt, amíg a tészta elkészül, kapásból vagy 30 féle szószt össze tudnék dobni
2018. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akkor még hozzáteszem, hogy mondjuk tejföl, sajt sincs otthon.


Van olívaolaj meg különböző zacskós fűszerek. Ezekből ki lehet hozni valamit egy-két perces fűszerkombinációt, amitől ízesebb lesz a tészta?

2018. nov. 4. 18:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki

De ha felsorolod mi van otthon írok pár 10 perces receptet

2018. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy 1 vöröshagymát felkockázom, majd megdinsztelem, mielött kész lenne, hozzáadom a virslit is felkarikázva, hogy megpiruljon (én elötte meg is főzöm a visrlit). Majd felöntöm gy pici vízzel és azt besűrítem liszt-tejföllel. Csak sót meg borsot adok hozz. De lehet tömlős sajttal is sűríteni. Nekem ez így együtt elég ízes tésztával
2018. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Olívaolaj, fokhagyma. Serpenyőben össze is piríthatod kicsit. Esetleg egy kis mustárt is nyomhatsz rá. Ha van paradicsomod, azt is rákockázhatod.
2018. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"ha felsorolod mi van otthon írok pár 10 perces receptet"


Ez a helyzet nem a mostani állapot, mert akkor írni sem lenne időm. :)


De volt már ilyen, hogy dolgom volt, és gyorsan kellett valam kaja úgy, hogy nemigen volt semmi otthon a virslin kívül (egyedül élő férfiember vagyok), és főzésben is csak annyi fért bele, hogy feltettem a tésztát főni, de arra már nem volt időm, hogy mellette szószt is készítsek.


Szóval a kérdés úgy értendő, hogy mondjuk csak tészta, virsli, olívaolaj és fűszerek vannak kéznél, és ilyen megkötések mellett mi az, amit ebből ki lehet hozni minimál idővel.

2018. nov. 4. 18:20
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

A múlton már nem tudunk változtatni, de legközelebbi bevásárlásodnál vegyél egy pár üveg kész szószt és a hirtelen kialakuló problémát orvosold valamelyikkel!:)

... és utána sose hagyd kifogyni!

2018. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!