Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szám alakú tortát franciakréme...

Szám alakú tortát franciakrémes ízben is meglehet csinálni?

Figyelt kérdés

Neten nagyon jópofa ötletet találtam.

Egy kép róla : [link]

Akinek csinálnám nagyon szereti a krémest. Nem nagyon vagyok jártas a torta sütésben de ezt megszeretném csinálni. Ha nézek egy franciakrémes torta receptet akkor ugyanúgy megcsinálhatom szám alakban? És milyen legyen a tésztája? Piskótával nem nagyon tudom elképzelni. Akinek van ötlete írhat!


2018. nov. 10. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy francia krémes receptet megnézel, meg tudod csinálni.

Én készen kapható vajas leveles tésztából vágnám ki a számokat.

Házi krémes krémporból készíteném el a krémet, mert nagyon jól formázható, amire még egy kemény tejszínhab réteget tennék.

A felső lapot bevonnám a következő mázzal:

1 evőkanál kávé (instant, por)

200 g kristálycukor

70 g vaj

4 evőkanál 2,8%-os tej

Elkészítés

Az instant kávét feloldjuk a tejben, hozzátesszük a cukrot, majd takarék lángon kevergetjük, míg a cukor felolvad. Ha elkezd sűrűsödni, lehúzzuk a tűzről és hozzákeverjük a vajat. Ezt a legjobb géppel végezni, míg tejföl sűrűségű krémet kapunk, kb 1 perc alatt.

Fontos Gyorsan rásimítani a mázat, és amikor kihűlt szeletekre vágva tenném a tetejére, majd díszíteném.

Mondjuk én csak ehető dolgokkal... Mert a virág, ami kapható mindenféle vegyszerekkel van kezelve.

És itt egy nagyon jó recept is, ha mindent saját kezűleg akarsz elkészíteni.

[link]

2018. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ha a leveles tészta helyett omlós vajas tésztát csinálnék hozzá az milyen lenne? A díszítéshez én is csak ehető dolhokat gondoltam.
2018. nov. 11. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!