Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos rúd meddig áll el?

Sajtos rúd meddig áll el?

Figyelt kérdés
Szóval már megvan a karácsonyi sütik listája. Linzer, bejgli stb azt tudom hogy sokáig eláll. De mi a helyzet a sajtos rúddal? Azt meddig tárolhatom zárható dobozban?

2018. dec. 13. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha a zsíros aprósüteményre gondolsz, az elég sokáig, szerintem az már nem romlik meg addig, de majd jöjjön valaki tapasztalt, akinek a családjában nem fogy el minden azonnal. De az aprósütik tényleg tartósak, a zsírosabb sütik ki se száradnak könnyen...
2018. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eláll pár hétig, de ha bizonytalan vagy, akkor fagyaszd le, lassan kiolvasztva olyan, mint frissen.
2018. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hétig, de az élvezeti értéke is romlik ennyi idő után.
2018. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Bocsánat, hogy idepofátlankodtam. Csak az lenne a kérdésem, hogy ezt a fagyasztásos megoldást hogyan kell elképzelni?
2018. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy meddig lehet tárolni, nagyon recept függő.

Nekem van olyan receptem ami három hétig is finom ropogós, és van ami csak frissen jó, de a tésztája a hűtőben 2-3 napig eltartható és jól fagyasztható.

2018. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztást úgy képzeld el, hogy a süteménytbecsomagolod fagyasztózacskóba (esetleg duplán) és lefagyasztod. Arra kell csak vigyázni, hogy nehogy öszsetörjön, mert fagyosan elöfordulhat.

Ha fogyasztani akarod, akkor egy-két órával elöbb kiteszed a konyhában egy tálcára és megváros, amíg kiolvad. Ha sürgös, beteheted a forró sütöbe 2-3 percre, de ne tovább. Mikróban is ki lehet olvasztani, ade úgy könnyen kiszárad és ehetetlen lesz.

2018. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Köszönöm szépen! :)
2018. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!