Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltöttkáposzta nagy mennyiség...

Töltöttkáposzta nagy mennyiségben készitve - tanácsok?

Figyelt kérdés
Az idén az én feladatom lesz a karácsonyi töltöttkáposzta elkészitése. 18 fős nagycsaládnak kell főznöm, úgy, hogy minden családnak elvitelre is maradjon, szóval 50 adaggal kell számolni. Hogyan tudok ekkora mennyiséget egyedül elkésziteni, mikor kezdjem, mikre figyeljek?

2018. dec. 16. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a töltött káposzta nagyon jól elökészíthetö, söt melegítve sokkal jobb, ezért szerintem készíts többször normálisabb adagokat - amiket megszoktál, pl tíz adagnyit - és ezt többször megismétled, amíg elegendö adag kész.

Amikorra kell, akkor csak melegíted és mindenki el lesz ragadtatva töle.

2018. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ennyi emberre ennyi adagot főzni.... Én csak a gyerekkoromból emlékszem arra, amikor valami tiszapalkonyai rokoni lakodalomban voltunk meghívott vendégek és én mint4-5 éves gyerek csak ámulva néztem a földbe vájt tüzelőhelyeken a hatalmas edényekben rotyogó ételeket, de ott több asszony volt, aki résztvett ebben a főzésben.
2018. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora töltelékekhez vagytok szokva, az enyémekben a töltés kicsi fasírt méretű, az bebugyolálva normál fasírt méretű, vagy kicsit nagyobb lesz.

Neked, hacsak nem nagyon aprókat készítesz, alaphangon 100 tölteléket kell csinálnod, de ez a minimum, lehet, hogy 150 is kellene, ha vannak nagyobb étvágyúak is a családban.

Csatlakozom az 1-eshez, csak részleteiben lehet megcsinálni, kivéve, ha van lakodalomhoz való nagy edényed és lehetőséged az udvaron szabad tűzön elkészíteni.

Vagy így, vagy úgy, más lehetőségeket el sem tudok képzelni.

Ha az 1-es lehetőségét a részletekben főzést választod, akkor egy halmazra számíts nyugodtan 3-4 órát (ebből 2 óra míg fől) Csak az edényed nagyságától függ, hogy hány turnusban tudod csinálni és ezért mennyi időt számolj.

A második lehetőségnél (nagy edény, udvar) nyugodtan számíthatsz 8-10 órát.

Én biztos hogy 22-én fognék hozzá, ha szentestére kell, de valószínűleg egyedül ezt el sem vállaltam volna.

2018. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 qkker1 ***** válasza:
54%

Ezt a receptemet megduplázod,és kb. elég.

Két-három nappal előre megfőzheted, ha van hol tárolni.



Hozzávalók

1 nagyobb füstölt hátsó csülök

2 csík oldalas /kb. 2 kg/

5 kg savanyú káposzta

10-15 savanyúkáposzta-levél

3-4 nagyobb fej vöröshagyma

8 dkg zsír

15 db babérlevél

1 púpozott teáskanál egész bors

1 evőkanál pirospaprika

A töltelékhez:

2 kg darált hús /lehet vegyesen sertés és marha/

2 dl rizs

2 közepes fej vöröshagyma

1 nagyobb fej fokhagyma

1 teáskanál pirospaprika

1 mokkáskanál őrölt bors

Elkészítés

A füstölt csülköt megmosom, a csont mellett kettévágom. A vörös- és fokhagymát

megtisztítom. A savanyú káposztát ízlés szerint kimosom.

A tölteléknek való hagymát és fokhagymát apróra vágom, majd elkészítem a

tölteléket, vagys összedolgozom a hozzávalókat.

A vöröshagymát karikákra vágva megfonnyasztom a zsíron, ráterítem a savanyú

káposzta harmadát, a szemes bors és a babérlevél felét. A lábos közepére teszem a

kettévágott füstölt csülköt, körberakom töltelékkel és az oldalasdarabokkal, ráterítem

a maradék káposztát, ráteszem a babérlevelet, a borsot, megszórom pirospaprikával,

felengedem annyi vízzel, hogy ellepje.

Fedő alatt főzöm kb. 1,5 órát /míg a töltelék és a húsok megpuhulnak/. Tejföllel és

friss fehérkenyérrel tálalom.

2018. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Nekünk is nagy a család, de nincsenek ilyen elvárások. Az összejövetel az idős mamáéknál van és a "Ha jöttök lesztek, ha hoztok esztek!" elven alapszik. Mindenki hoz valamit egy lábassal, vagy fazékkal, van aki valami hidegtálat, sütit. Ezek ki vannak téve és mindenki azt eszik amit akar, de hogy még csomagolni is kelljen, az kizárt!
2018. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem túl nehéz, egy nagy fazék kell amibe belefér ennyi takart. Mi évente főzünk disznótorra egy nagy adag kb 100 takartos adag káposztát, és mindig finom és puhára megfől. Csak mivel nem lehet kavarászni, figyelni kell nehogy leégjen, óvatosan szabad főzni, aljába rakni kell pár csontos karajt, vagy vmi csontos húst, ami kicsit zsírosabb, hogy ne kapja le. Födővel szépen lehet főzni, nem bonyolult.
2018. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es, a töltelékhez nem szoktál tojást keverni?
2018. dec. 16. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

8

A töltött káposzta soha nem tartalmaz tojást.

2018. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 qkker1 ***** válasza:
nem
2018. dec. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!