Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy kiló tüdőm. Tepsis...

Van egy kiló tüdőm. Tepsis hurka félét csinálnék itthon. Hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Én ugy gondoltam, hogy megfőzöm a tüdőt, és ledarálom. Zsiron párolok hagymát, főzök rizst. Só bors, fokhagyma, majoranna. Igy jó lehet?
2018. dec. 18. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen jo lehet , persze nem olysn mint disznovagas utan de biztosan finom lesz igyis
2018. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. dec. 18. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, csináltam sok hurkát, de fokhagymát egyszer sem tettem bele. A rizs főzéskor meg babéllevél bele.

Természetesen izlés kérdése.

2018. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fokhagyma szerintem sem kell a hurkába.

Só, bors, majoranna, vöröshagyma, előfőzött rizs, amit az abalével (amiben a tüdő főtt) készítesz.

De én nem kapkodnám el ezt a dolgot, vennék még hozzá egy fél fejet, kis fokát, egy lépet és egy szívet, és abból már egy rendes hurka készül. Tisztított sózott vékonybelet is lehet kapni minden hentesnél.

2018. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*fokát- tokát
2018. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Most sül a tepsiben. Az ize nagyon finom volt még "nyersen " is. Diétázunk, ezért nem követem kedves utolsó válaszoló ajánlását. Direkt soványra vettem a figurát. Igy lett 80 deka főtt tüdő, 30 deka főtt rizs, 5 deka zsir, 20 deka sült hagyma. Ez igy kb 1,20 kg. 400 kalória / 10 deka. és csak 5 gramm zsir. Egy adagra 30 dekát vettem.
2018. dec. 19. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!