Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért pattannak el főzés...

Miért pattannak el főzés közben a tojások mindig?

Figyelt kérdés
Forrásban lévő vízbe eresztem bele, de nagyon finoman. Mégis ötből három megreped. Van valami trükk erre, amit nem ismerek?

2018. dec. 18. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad forrásban lévő vízbe tenni!

Tedd bele a tojásokat az edénybe, rá a vizet és ha forr, akkor vedd kisebbre. Így nem fognak szétrepedni.

2018. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont azért! Csodálom, hogy 5-ből csak 3. A hirtelen hőmérséklet-változástól te is elpattannál, ha olyan vékonyak lennének a csontjaid.
2018. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Én hideg vízbe teszem (egyszerűbb és nehogy már ne használjam ki a kezdeti hőt), akkor 10-ből 1 reped el, de ecet jelenlétében nem jön ki nagyon a fehérje, de én sajnálom rá az ecetet, nem zavar, ha kicsit kijön, a macska úgyis szívesen megeszi azt a falatot s neki az korrekt étel.


Garantált elrepedésmentesítésre nem tudok trükköt, pedig a tojással kapcsolatban gyűjtöm az ilyesmiket.

2018. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig van legalább egy amelyik elreped, pedig én hideg vizbe teszem.
2018. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

1:a tojást hideg vizbe tesszük fel főni!


2: a repedés oka a szétfőzés, sokan 30-40percig is főzik a tojást holott max. 15 perc elég. (normál méretnél)


3: esetleg ha nem a legfrissebb még szintén ok lehet

2018. dec. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. mindig hidegvizbe teszem

2. 12 percre van állitva az idözitö

3. szerintem nem rági a tojás, mert nem bolti tojás, hanem maszektól vesszük (bár ez ugye nem garancia)

Mégis mindig megreped egy.

2018. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: a tojást érdemes órákkal hamarabb kivenni a hűtőből, mert hiába tesszük hideg vízbe, és kezdjük el úgy főzni, ha a belseje még mindig hűtőhideg, akkor is szétreped. Kicsit hagyni kell melegedni, és akkor jó lesz.
2018. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A tojásnak szobahőmérsékletűnek kell lenni! A hűtőben tárolt tojás, még akkor is nagy eséllyel elreped, ha hideg vízben kezded el főzni.

Ha forró vízben kezded a főzését, akkor sem szabad lobogó vízbe tenni, csak kis lángon gyengéden,

gyöngyözve forralni.

Ha lágy tojást szeretnél 3 perc elég.

A személyes kedvencem 6 és fél perc, ekkor a sárgája még kicsit krémes, a fehérje már kemény.

A kemény tojást 10 percig elég főzni, ha tovább fő a sárgájánal megváltozik a színe.(körben megzöldül)

Mindhárom esetben a főzés után azonnal hideg vízzel le kell hűteni.

2018. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Ezzel a hidegvízbe módszerrel pont az a gond, hogy úgy nem tudom, hogy lehet időzíteni a főzésidőt, lehet egyáltalán pl lágytojást így?


A másik pedig az, hogyha nem hűtőben tárolom úgy nem romlik meg hamarabb? Szüleimnél is mindig hűtőben volt a tojás. (az órákkal előbb kivenni meg azért nehéz, mert tipikusan reggelire kellene :))

2018. dec. 19. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggelire kell akkor este kiveszed. Amúgy nem tudom honnan vetted H forró vízbe. Soha nem csináljuk úgy. Hideg vízbe és mikor forr letekered alatta a lángot és onnantól számított x idő. Keress egy leírást mennyi idő a lágy tojás. Én nem tudom mert keményen szeretem
2018. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!