Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől függ, hogy húsízű marad-e?

Mitől függ, hogy húsízű marad-e?

Figyelt kérdés
Gyakran készítek csirkemellet, egyben sütve vagy apróra vágva is. Azt tapasztaltam, hogy néha hiába az erősebb, intenzívebb fűszerezés is, megmarad egy ilyen tipikus "hús íz" benne, amit nem igazán kedvelek. Mi okozza ezt?

2019. jan. 4. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Leginkább az összetevőire gyanakodnék.

Mármint hogy húsból van...

2019. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát miből lenne? :)
2019. jan. 4. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az etetéstől, a táptól függ az íze.

Voltak - vagy vannak? - a hallisztes tápok, minden csirke halízű volt.

A legjobb az volt, amikor a szomszédasszonyom udvarán valami mentolos növény volt, akkoriban a csirkéinek volt egy enyhe mentolos íze.

Figyeld meg, hogy ezt a csirkét, ami nem ízlik hol veszed és ne onnan vásárolj!

2019. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tescoból szoktuk venni mindig kb fél éve. Csak hogy nem mindig jellemző rá ez az íz. De korábban máshol is tapasztaltam már ezt esetenként. Nekem ez ilyenkor teljesen elrontja az étel ízét, ezért szeretnék tudatosan vásárolni, de hentestől származó hússal is jártam már így, szóval szerintem semmi különbség nincs hogy a bolti ilyen csak.
2019. jan. 4. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Én akkor vettem ezt észre, főleg csirkénél, ha állottabb a hús.

Tehát nem elég friss. Már úgy viszed haza a boltból, hogy ott már állt egy darabig.

2019. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

A csirke érzékeny ilyen szempontból, főzés előtti alapos hideg vizes mosás segíthet.

Én próbálok mindig ugyanott, bevált helyen vásárolni, inkább az előrecsomagolt verziót amin van dátum, és csak ha a ráírt fogyaszthatósági dátum még jó messze van. Ha már csak 1-2 nap, akkor nem veszem meg.

2019. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
A hús nagyon érzékeny, ki tudja mennyit volt szállítás közben kicsit magasabb hőmérsékleten, plusz ami írtak, mit evett amíg élt.
2019. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!