Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Összefőzhető-e vaddisznó hús...

Összefőzhető-e vaddisznó hús szarvassal?

Figyelt kérdés
Nem egész 1 kg vaddisznó húst főznék össze 2.5 kg szarvassal(szinhús).
2019. jan. 13. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Összefőzhető, mert semmi nem tiltja (vannak vegyes vadpörköltek is) csak nem fog egyszerre megfőni.

A szarvashúsnak annyi kell mint a marhahúsnak, a vaddisznó meg a disznóra hajaz, kevesebb főzéssel.

2019. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alapelvet főzök,ha kihült,ebbe pihentetem a vaddisznóhúst fél-egynapig.Ebben zeller,hagyma,b.levél,só,boróka,stb van.Hozzátehetem a szarvast is? Még nem főztem azt.Mivel vad, gondolom rosszat nem csinálok vele ha azt is így pihentetem/pácolom? Ki hogy készíti el?
2019. jan. 13. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzném össze a 2 féle vadhúst. A vaddisznóból tárkonyos vadragu levest készítenék. A szarvasból pedig pörköltet eredi gombával.
2019. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Miért egy "levesben" akarod pácolni a húsokat?

Én speciel nyersen teszem olajos mustáros, borókás, babérleveles, hagymás pácba, minimum 2-3 napra, de csak ha sültet akarok csinálni.

Leveshez, pörkölthöz nem szokás pácolni.

De itt van egy nagyon jó cikk erről:

[link]

2019. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges pácolni.
2019. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"Miért egy "levesben" akarod pácolni "


Például mert vadat nem száraz pácban pácolunk (amit te írtál) hanem nedvesben. Csak épp nem ebben az esetben.

Igaz, a tervezett étel nem derült ki konkrétan, hogy mi lesz, de ha "főzésről" van szó, (pl akár az említett pörkölt, akár leves) egyáltalán nem kell pácolni.


Az alap kérdésre meg nem lehet válaszolni, óriási különbségek lehetnek mind az állatok korában, mint a húsrészek fajtájában, ezek pedig olyan erősen befolyásoló tényezők, hogy gyakorlatilag bármelyik felpuhulhat negyed annyi idő alatt, mint a másik. Meg fordítva is, megy egyszerre is.

2019. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

#6

Ez nem így van.

Olvasd el te is, ha eddig nem tetted volna:

[link]

2019. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

7-es vagyok és erre a mondatodra reagálta, csak lemaradt:

"Például mert vadat nem száraz pácban pácolunk (amit te írtál) hanem nedvesben"

2019. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké, akkor átfogalmazom. :)

Általában nedvesben szokás pácolni, amit az általad linkelt cikk is elsőként említ.

De még ha nem is alapvetés a nedves pác, attól azért elég messze áll, hogy emiatt kérdőre vonható legyen valaki, hogy miért azt használja.

2019. jan. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha vicces akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy összefőzhető, mivel az erdőben is találkoznak, aztán ott is jól elvannak egymással, gondolom a fazékban is jól ellesznek.

Más lehet a helyzet, ha a vaddisznónak kocái vannak.... Kocát ne főzzél bele és akkor minden rendben lesz.

:)

2019. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!