Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek ízlene ez a menü?

Nektek ízlene ez a menü?

Figyelt kérdés

Páromnak szeretnék főzni, holnap jön haza 2 hét után. A rántotthúsos menüt inkább hanyagolnám, az nagyon klisé.

Anyukám könyvéből néztem egy hús ételt.

Karaj göngyölve. Gomba, máj, tojás van benne.

Mellé csinálnék rizi-bizit. Meg savanyúnak jégsalátát.

Szerintetek ez finom? Sose csináltam neki májas cuccot, nem is tudom, hogy szereti-e, de meg akarom lepni.

Esetleg tudtok valami tutit még ami bevállna, de valami "újdonság"?


2019. jan. 14. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Én a májat kihagynám, mert ha valaki nem szereti, annak nagyon undorító lehet.

De a többi része jónak tünik, ha a receptet belinkeled, akkor konkrét tippeket is kaphatsz, mi az, amire figyelni kell.

De ehhez semmi esetre sem adnék rizst - az szaftos ételekhez illik-, tészta, krumplipüré, sült krumpli, párolt zöldségek jobban passzolnak!

Salátaként tényleg valami leveles saláta illene, esetleg pár zöldségfélével feljavítva.

2019. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs receptem, csak a könyv.

Ha hazaérek, akkor képfeltöltő oldalra rakok és linkelek.

Oké, köszi! És ha oliva olajat teszek a rizsbe? (mi mindig úgy csináljuk, úgy finom puha)

2019. jan. 14. 11:54
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha a párod szereti a gombát és a májat, akkor tökéletes választás, mert nagyon finom.

Erre gondoltál?

[link]

Vagy erre?

[link]

De valójában mindegy is, mindkettő finom.

Én biztos, hogy krumplipürével készíteném, mert odavagyok érte, de a rizibizi sem rossz.

2019. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

A gombát sem szereti mindenki.

A rizs meg tök jó köret hozzá, egyáltalán nemcsak szaftos ételekhez jó, rántott húshoz is tök általános, pedig az sem szaftos.

Ha göngyölt húst szeretnél, akkor én inkább sonkával, sajttal töltött húst készítenék, azt sokan szeretik.

A jégsalátát hogy gondoltad? Mint a fejessalátát?

Én egyébként ehhez nem készítenék salátát, szerintem nem illik hozzá. Inkább akkor illik, ha sima hús van, nem töltött.

2019. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező, egy telefon a párodnak, hogy szereti e a gombát és a májat, akkor nem kell sem neked, sem nekünk erről tippelgetni.

Ha szereti, akkor ez egy jó ötlet, ha nem szereti, akkor lapozzunk, mert kár ezen agyalni!

2019. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Egy harmadik félére, de amúgy az összes hasonló, biztos mind finom! Majd felbiggyesztem ide!:)

A püré se rossz :)

2019. jan. 14. 12:13
 7/18 A kérdező kommentje:

Gombát azt szereti, a májat meg lehet megkérdem.

Hát salátát azt azért szeretnék mert mi nagyon salátásak vagyunk.

Bár eslő tippre én se tudtam, hogy milyet csináljak hozzá.

2019. jan. 14. 12:14
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem,nem ízlene, nem szeretem a belsőségeket. Millió más étel van, amit el lehet készíteni, nem klisé és az átlag ember szereti. Pl sajtos rakott csirkemell. Ehhez a szeletekre vágott csirkemellet vajkremmel és reszelt sajttal kell rétegezni és sütőben megsütni
2019. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Én ehhez feltétlen adnék salátát, nekem mindenféle sülthöz "kötelezö", anélkül hiányzana valami a menüböl.
2019. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ízlene
2019. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!