Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan eszitek a tojást?

Ti hogyan eszitek a tojást?

Figyelt kérdés
Főzve,rántotta/omlett,tükörtojás,esetleg másképp?
2019. jan. 16. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mindenféleképpen, mikor milyen kedvem van. De legjobban a tojásrántottát szeretem, de olyan latyakosan..szóval nem sütöm meg teljesen..
2019. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a sorrendben :) Én mindenhogy szeretem. Főtten és tükörtojásban a leggyakrabban. De tükörtojásban is van többféle verzió. Én hagymát ledinsztelek, majd a tetejére ráteszem a tojást. A fehérjét picit összekeverem a hagymás lével 8esetleg finomra vágott paprikaszeletekkel társítva), a tetejét leborítom sajtszeletekkel, majd befedem fedővel. Így a fehérje hamar megdermed, a sajt elolvad és a sárgája pedig folyós/félkemény vagy teljesen kemény, attól függ meddig hagyod. Ha nem teszek rá sajtot, akkor a sárgáján fehér réteg képződik, de alatta folyik a sárgája és így is finom!


Amikor gyerek voltam, akkor a tojást anyukám úgy főzte meg, hogy belül még folyós legyen (6 percig). 2-3 tojást tettünk egy kisebb tálkába (voltak tyúkjaink, szóval enni kellett rendesen!), kiskanállal összetörtük egy kicsit, pici só bele és kenyérrel nagyon finom volt. A végét meg kitunkoltuk!

2019. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tükörtojás a kedvencem, úgy ha kicsit lágy még a közepe. Rántottának is szeretem, jól átsütve.(Nincs benne logika, tudom 🙂) Főzve nem szeretem. Más formában sem eszem.
2019. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Lágytojás
2019. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
buggyantottan <3 de szeretem a rántottát és a lágytojást is. legkevésbé a keményre főtt tojást szeretem
2019. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogyan, bármilyen mennyiségben :D
2019. jan. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgassatok már fel! Ilyenkor már nem kelhetek fel enni...

Én úgy eszem a tojást, mint Gombóc Artúr a csokoládét. 😋

2019. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rántottának, bele némi delikát vagy vegeta. Épp most akartam csinálni kolbászosat, fel is szeleteltem a kolbit, megcsináltam a rántottát, az meg kimaradt. Na mindegy, holnap fogok olyat enni.
2019. jan. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokféleképpen. Rántva, lepényként, főzve. Nagyon szeretem a buggyantott tojást is, csak nehéz nekem (nem vagyok egy konyhatündér), nem mindig sikerül. Ha főzöm a tojást, akkor általában lágyat csinálok, nekem az jobban bejön.
2019. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Legfőképpen baconos tojás formájában fogyasztjuk, én szeretem jól átsütni. Amit csak én eszek a családban, az a lágytojás, néha rám jön, akkor készítek magamnak.
2019. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!