Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütinyalóka sütőben lehet...

Sütinyalóka sütőben lehet kelt tésztát sütni?

Figyelt kérdés
Eszébe jutott már másnak is ez az elvetemült ötlet?Fánk tésztára gondoltam...
2019. jan. 21. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nem hinnem, elvégre a kelt tészta 3,4× akkorára kel, mint az eredeti mérete
2019. jan. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Az elsö hülyeséget ír, a kelt tészta nem ilyen mértékben nö meg sütés közben, hacsak nem rengeteg élesztöt tesz bele, ami szintén a nem hozáértésre mutat.


Kérdzö: elvileg lehet, csak ki kell próbálni, mennyi tészta kell bele. Normál esetben a forma feléig szokás tölteni a kelt tésztát kuglóf vagy hasonló esetében, ehhez tudsz igazodni. De egy-két nem tökéletesen sikerülö kisérletre számolhatsz, utána viszont semmi akadálya.

2019. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már próbáltam fánkot sütni benne. A külseje szép barna lett, de a belseje nem sült át és ízre sem lesz olyan, mint ha olajban sült volna.
2019. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Az első nem ír hülyeséget, ellenben a masodikkal, aki szinte biztos, hogy a budos életben nem sütött még kelt tésztát. Ha sütött volna, akkor tudna, hogy az első kelesztés után a tészta a duplájára nő, a sütés közben pedig szinten a duplájára.
2019. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

"Az első nem ír hülyeséget, ellenben a masodikkal, aki szinte biztos, hogy a budos életben nem sütött még kelt tésztát. Ha sütött volna, akkor tudna, hogy az első kelesztés után a tészta a duplájára nő, a sütés közben pedig szinten a duplájára."


Hiaba magyarázod a saját válaszodat, attól meg nem lesz igaz.


Elöször is jó 50 éve sütök kelt tésztát is, szóval eléggé mellétaláltál!

Másodszor ebbe a készülékbe a már megkelt tésztát tenné a kérdezö, úgyhogy maximum duplájára kelnek sütés közben - ugyanis amit elötte csinál a tészta, az nem sütés közben lényegtelen.

Harmadszor, a kérdezönek: nem tudom, mennyire lehet szabályozni a höfokot, de azzal kell kicsit játszani, hogy se ne maradjon belül nyers, se a külseje ne legyen túlsült.

Meg természetesen az így sütöttnek más az íze, mint az olajban készült fánkoké!

2019. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ertem, utolso. Nos, a kelt tesztat a kobetkezokeppen készítik : begyurod a tesztat, majd a duplajara keleszted. Atgyurod, es a formaba teszed, ahol ujra megkeleszted. Ezutan teszed a sutobe, ahol a teszta sutes kozben ujra meg kel. Nem sutok 50 éve, egészen biztos vagyok benne, hogy te sem, ellenben cukrász vagyok.
2019. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Elég baj, hogy cukrász létedre ennyire begyepesedett vagy!

Rengeteg olyan kelt tészta van, amit a formába beleöntenek - tehát nem formázzak, mert félig-meddig folyik a tészta - és nem kelesztik még egyszer, hanem egyböl sütik.

Ez tökéletesen müködik, mégha nem is "szakszerü" szerinted!

2019. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Khm, a kelt teszta nem folyik, de ne zavarjon
2019. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

milyen kelt tészta receptet öntenek formába? o.O


Kérdező, meg lehet próbálni, de a cukrásznak igaza van, eléggé meg fog kelni, de ha nem gond, hogy "sorjás" lesz a széle és igen pici adagokat kell a formába tenni, meg lehet próbálni.

2019. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.simán olajban sütöttem inkább😊
2019. jan. 23. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!