Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi folyadékot kell rakni...

Mennyi folyadékot kell rakni a csirkemellhez?

Figyelt kérdés

Sütőben szeretnék megsütni 1 kg csirkemellet, kb. fél cm-es szeletekre vágva és egyik ismerősöm mondta még régebben, hogy ő amikor sütőben süti a csirkemellet, mindig önt mellé valamennyi vizet és lefedi alufóliával a tepsit, hogy a vízgőzben picit meg is párolódjanak és így omlósabb lesz. Ennyi csirkemellhez mennyi folyadék kell?

És még azon gondolkodtam, hogy a hússzeleteket ilyen bolti fűszerkeverékkel megszórva sütném meg és ha esetleg a vízbe is kevernék ugyanebből a fűszerkeverékből, az változtatna bármit is a végeredményen?

Ja és még annyi, hogy közvetlenül a hússzeletekre kell önteni a folyadékot, vagy rá kell őket fektetni valami rácsra vagy ilyesmire és csak alattuk lehet a víz? Vagy az mindegy?

Bocsi, ha nagyon retardált dolgokat kérdezek, de még nem vagyok otthon a konyhában és szeretném, ha a lehető legjobban sikerülne :D


2019. jan. 26. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Ebböl így fürészpor lesz csak!


A csirkemellet egyszerüen füszerezd be (víz nélkül!), és serpenyöben, kevés zsiradékon süsd át minden oldalról eerös lángon, amíg szine lesz - és már kész is! KB 10 perc az egész! Így lesz puha, omlós, ha tovább sütöd/fözöd, akkor kiszárad és cipötalp lesz belöle!

2019. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Inkább sütőzacsiban csináld. Ebbe bepácolva belerakod a husit, rakhatsz mellé a zacsiba krumplit vagy zöldséget is. Így biztos nem csalódsz. A végén kivághatod a zacsit hogy úgy is süljön kicsit. A pácot csinálhatod úgyis, hogy a pácsót kikevered olajjal és abba belerakod pihenni a husikat.
2019. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg felesleges sütőben sütnöd, amikor a serpenyőben hipp-hopp kész lesz. Osztom az első véleményét.
2019. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

[link]

Ez alapján kell zacsiban

2019. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Miért lenne fűrészpor?...Meg amúgy hol írtam egyáltalán, hogy mennyi ideig sütöm?...5 percig szoktam sütni a szeletek mindkét oldalát és nem égnek meg.

3. Azért sütöm sütőben, mert így egyrészt nem olajozom össze a tűzhelyet, másrészt fogyókúrázok és próbálok minél kevesebb zsiradékot használni. Ha serpenyőben sütném és nem akarnám, hogy össze-vissza csapkodjon meg pukkanjon az olaj, többet kéne használnom, míg ha sütőben sütöm, csak épp hogy megkenem picit a szeletek tetejét és annyi. Vagyis amúgy lehet, más ki tudja sütni kb. 3 csepp olajjal is a csirkemellszeleteket, csak én vagyok ilyen béna, hogy még ha ennyit öntök a serpenyőbe, akkor is úgy csapkod, hogy már attól félek, mindjárt felrobban az egész konyha, de mint mondtam, nem szoktam sokat főzni :D

Egyébként köszi a válaszokat, majd kipróbálom sütőzacskóval ^^

2019. jan. 26. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Fogyókúra idején nem kell ennyire lecsökkenteni a zsírbevitelt, vagy reggelire és vacsorára olyan sok zsírt fogyasztasz? Nem kötekedni akartam, de én is fogyózom már október óta (-10 kg eddig) és én olyan egy evőkanálnyi kókuszolajjal készítem ebédre a csirkét. Először az olajon kicsit megpirul a külseje, majd kb. 3 evőkanál vízzel és fedővel sütöm tovább, így meg is puhul. A kókuszolaj nekem egyáltalán nem fröcsög, és nincs is semmi szaga (az étolajnak lenne).

Sütőben nem tudom mennyi víz kell, de én is a sütőzacsit ajánlanám

2019. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Senki?

Pár mm víz kell csak alá, nem kell ráönteni a húsra. Csirkecombot szoktam így csinálni. A vízbe nem kell fűszer, és a húsok alá se kell rács, nem árt nekik az a pici víz.

40 perc után vedd le a fóliát, és még süsd 10 percig.

2019. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha pedig még kételyeitek vannak akkor pár recept:

[link]

[link]

2019. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó :)
2019. jan. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!