Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeritek a belga gofri sütés...

Ismeritek a belga gofri sütés titkát, ami tényleg jó recept?

Figyelt kérdés

Nagy szomorúságomra belga gofri sütőt vettem, mert azt hittem, milyen jó már, hogy ilyen vastag.

De az igazság, hogy ezzel nem működnek a hagyományos gofri receptek, fel se jön olyan magasra. Az én sütőm 2 cm magas!! gofrit süt. Ehhez kellene recept.


De ízre is tök mások a boltiak. Vagy amit szállodában ettem.

Tudja valaki mi az a mű összetevő, amitől olyan amilyen a bolti?



2019. febr. 6. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem igazan értem a problémádat. A wafel belga találmány, a sütő pedig tudomásom szerint mind ugyanugy mukodik.

A sütő forró kell higy legyen, kimkell kenni vajjal vagy olajjal és máris fel jön szépen.


Itt egy videorecept: [link]

2019. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sütőpor...? Merthogy ez pont erre való, hogy megemelkedjen a tészta.

Nekem a klasszik gofrisütőhöz használt receptembe is kerül egy kevés.

2019. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Légyszi ne nézzetek hülyének,ilyen sütőpor válaszokkal, évek óta gofri sütő vagyok, de eddig keskenyebbre csinálta a hagyományos gofrisütő, millió receptet kipróbáltam már, de most volt az Aldiban belga gofri sütő készülék, ami abban különbözik, hogy durván 2 cm vagy 2 és fél cm magas a rácsozat, vagy hogy mondjam. Nézzétek meg, a szív alakú a legvékonyabb, aztán a rácsos, de most már egyre több helyen van ilyen jó magas rácsozatú is.


Az az igazság, láttam videókat, profi amerikaiaktól, ott már forgós sütő van, nyilván úgy el is tud oszlani a tészta.

De az enyém az nem forog, úgyhogy kínomban fogókesztyűvel forgatgatom, hogy át tudjon folyni a minta "tetejébe".


Ausztriában wellness szállodában ettem például reggelihez olyat, hogy a külseje ropogott, belül puha és rendes mintája volt a rácsnak, tehát nekik is fel tudott emelkedni, pedig nekik ipari nagy nehéz sütő volt, meg láttam, hogy nyilván nem forgatgatták.

2019. febr. 6. 14:41
 4/18 A kérdező kommentje:

A belinkelt videót még nem láttam, beismerem

, köszi ezt kipróbálom :)

2019. febr. 6. 14:43
 5/18 A kérdező kommentje:
250 ml-es tejet és 250 ml vizet melegítsünk egy serpenyőbe, amíg langyos. Töltsünk 350 g lisztet egy tálba, és keverjük össze 14 g száraz élesztőt és 2 zsák vanília cukrot. Keverés közben öntsük fel a tejet habverővel és keverjük, amíg sima. 100 g vaj olvad a serpenyőben. Kapcsolja ki a hőt, amikor a vaj félig megolvadt. A vaj ezután megolvad anélkül, hogy túl meleg lenne. Oszott 2 tojást, és a tojássárgáját és ½ tl sót adjuk a tésztához. Adjuk hozzá az olvasztott vajat és keverjük össze egy habverővel. A tojásfehérjét zsírmentes tálba helyezzük, és tiszta habverővel keverjük össze. Spatula a tésztán keresztül. Fedjük le a tálat egy tiszta teás törölközővel, és hagyjuk 45 percig meleg, huzatmentes helyen.
2019. febr. 6. 14:49
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell azt forgatni. Tefal sütöm van, simán feljön magasra a tészta. Amit linkeltem abban porélesztő van, nagyon jo recept, de a sütőporos is mindig feljön. Sőt, anélkül is sikerült egyszer sütni, az is feljött. A tojáshab megemeli. Milyen receptet használsz?
2019. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Így hangzik a recept a google fordító szerint, és köszönöm szépen, számomra azért ez például egy komoly recept. Magyar oldalakon azért egyáltalán nem ilyenek a receptek.

Köszi, most bizakodó vagyok :)

2019. febr. 6. 14:51
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Köszi, beszélek hollandul. Látom te google fordítóval dolgozol 😂
2019. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az oldal, az Allerhande a helyi legnagyobb élelmiszerlánc ingyenes receptujsaganak az oldala. Sok jonrecept van, -sokról van videó is. Egyszerű receptek alltalaban, jó leírással, a google is tökéletes a fordításukhoz. Ha jól emlékszem van egy fudge-os wafel is itt
2019. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2019. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!