Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Száraz hüvelyesekből hogyan...

Száraz hüvelyesekből hogyan tudnék a konzervhez hasonlót készíteni?

Figyelt kérdés
Amit házilag készítek, az sajnos ízben ás állagban is elmarad a konzervtől. Pedig a dobozon nem írnak semmi különöset: só, víz, gyakran cukor. Némelyiknél ír aszkorbinsavat, vagy citromsavat is, de mást nem. Mi a titka?

2019. ápr. 3. 22:29
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Szerintem az alaptitok, hogy kimondottan konzervipari felhasználásra kinemesített fajtákat használnak, a másik pedig, hogy gépesített az egész folyamat: pontosan kiszámított mennyiségekkel, hőmérsékletekkel, időtartamokkal dolgoznak, nem úgy, mint te otthon, hogy olyan kb.-ra csinálod. Szerintem fogadd el a sajátodat olyannak, amilyen.
2019. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
"Száraz hüvelyesek" Gondolom: bab, sárgaborso, lencse. Kihagytam valamit? Telenyomva "E"-kkel, azokbol is rengeteg izfokozoval. Szerintem nagyon rossz izüek, de ha ezt szoktad meg akkor ezt az izhatást várod. Inkább keress olyan helyet/éttermet/szomszéd-rokon nénit ahol finoman, jo és természetes izesitéssel készitik ezeket. Egyél néhányszor olyant és meglátod, hogy a konzerviz kiköpni valo leginkább. Tanuld meg azokat fözni ahol az alapanyag és a füszerezés finom!:-)
2019. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es: nézz utána, mik azok az "E"-k, mert láthatólag fogalmad sincs róla, a legtöbbje ugyanis természetes és egészséges (C-vitamin, karotin, meg hasonlók)!
2019. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ketteske! Ha már dobálózol az E-vel, el szoktad olvasni a termékek összetevőjét? A zöldségkonzervekben, sőt egyáltalán a konzervekben nincs mesterséges adalék és ízfokozó. Még is milyen ízfokozó lenne egy kukorica- vagy babkonzervben? Só az nyilván kell bele.

Most lehet én is hülyeséget írok, de szerintem az egyetlen titka maga a csomagolás, maga a konzerv doboz. Miután bele került a termék, és lezárta a gép, abban az állapotában marad meg szinte ítéletidőkig míg fel nem bontod.

Nem rég láttam egy videót, amiben találtak egy világháborús húskonzervet, amit anno a katonáknak osztottak. A pasi felbontotta és megkóstolta. Bár küllemre már nem volt valami friss, kissé össze száradt, barnult a színe, de ehetőnek titulálta.

Felbontásig nem tudnak elindulni a romlási folyamatok.

Az olaj és a só is tartósítja a csomagolásban, illetve a légmentesség.

Én tavaly csináltam medvehagyma pestót, de akkor valahogy nem ízlett. Túl erős volt és kicsit kesernyés. Belemertem egy jól lezárható, csatos üvegbe, és hozzá sem nyúltam három hónapig. Nyár vége felé jutott eszembe, hogy még is kipróbálom tésztával, és akkor már ízlett, valahogy az a kesernyésség elment belőle, és már nem volt olyan csípős. Viszont ahogy felbontottam, hiába zártam már vissza utána, pár nap alatt penészedni kezdett.

Szerintem amit te szeretnél, ahhoz a legközelebb a dunsztolás áll, a férjem mamája régen tököt is szokott így eltenni üvegbe, évekig is eláll míg fel nem bontod.

2019. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Hmmm ... most adtak egy ötletet. Én szoktam elrakni chilis babot befőtbe. Mindent ugyanúgy főzöl, de a húst nem rakod bele. És persze dunsztolsz. Én mindig csinálok s.o.s kajának és akkor nem kell főzni sem. És ugyanolyan jó vagy még jobb mint a konzerv.
2019. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem megfeleloen elofozve es elokeszitve siman lehet, sok

inden mast is


[link]

2019. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!