Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Máshol is szokás még ezt...

Máshol is szokás még ezt betartani?

Figyelt kérdés
Kollégámmal utaztam hazafelé munkából, amikor mondja, hogy már mennyire éhes. ("Öreglegény", idősebb anyukájával él.) Mondom, ja, én is. Kis csend után megjegyzi: ma tésztanap van, akkor valamilyen tészta lesz. Szóval létezik még ez a szokás, hogy hétfő vasárnapi maradék, kedd főzeléknap, szerda tésztanap, csütörtökön "nem tudom, milyen nap":), és így sorban minden héten. Kicsit meglepődtem. Mennyire él még ez a régi szokás szerintetek?

2019. ápr. 4. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol szokás
2019. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Abszolút fogalmam sincs miről beszélsz.
2019. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamáim még néha tartják, de a dédim mindig tartotta. Péntek az böjt nap volt, nem ettek húsos ételt. Volt főzeléknap és tésztanap is.
2019. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk soha nem volt ilyen és ha rajtam múlik, nem is lesz
2019. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
az kizárt dolog mert nem tudom
2019. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert gondolom, fiatalka vagy. Én sem vagyok öreg, ezért lepődtem meg. Tényleg kíváncsi vagyok, mennyire tartják be még ezeket a hétköznapi főzési szokást. 78%-os, köszönöm!
2019. ápr. 4. 13:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én öreg vagyok, de minálunk nem volt ilyen sosem.
2019. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám tartotta amúgy anno. Amire emlékszem még belőle, hogy pénteken mindig valami húsos leves édes tészta volt, vasárnap pedig húsleves, pörkölt és rántott hús.
2019. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy rádióműsorban hallottam ilyenről, hogy sváboknál volt szokás, a húsnap, babnap stb. és hogy hogyan hasznosították az előző napi maradékokat, de nálunk se tartottunk ilyet sose.
2019. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam erről. Mindig azt főzzük, amihez épp kedvünk van.
2019. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!