Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvétra mit szoktatok készíte...

Húsvétra mit szoktatok készíteni, illetve milyen jó ötletetek van?

Figyelt kérdés

A szokásos főtt sonkát, főtt tojást zöldségfélékkel, tormával elkészítem. Gondoltam még házi kenyérre is hozzá.


Esetleg aszpikos ötlet vagy stefánia szelet? Hidegkonyhai készítmény, ami bevált? Esetleg valamilyen szendvicskrém?



2019. ápr. 11. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Színes kaszinótojást. Fürjtojásból is szoktam kaszinótojást készíteni. Tormakrémes sonka tekercset szoktam még készíteni és dupla tojás salátát ami tyúktojásból és fürjtojásból. Tudom nem szokványos de töpörtyűkémet is szoktam húsvétkor készíteni.

Mi kaláccsal esszük a sonkát.

[link]

[link]

2019. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a sajttekercsnek nagy keletje szokott lenni:

[link]

2019. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Őzgerinc formában dermesztett franciasalátát szoktam még készíteni húsvétkor (a sonka-tojás-stb. dolgokon kívül.)
2019. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Cordon bleu, lassange és sárgatúró:

[link]

2019. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy nem tudok segíteni neked, de azért érdekességképpen leírom.


Én erdélyi vagyok, nálunk a húsvét a bárányról szól.


Az ebéd tárkonyos bárányleves, a második báránysült krumplisalátával. A reggeli hidegtálon báránybelsőségekből és sok tojással készített egybe fasírthoz hasonló sültet készítünk, amit a sonka, kolbász mellett, hidegen eszünk tormával, zöldhagymával, piros retekkel. Én(!) vajas kenyérrel. Aztán nálunk ilyenkor van juhsajt és orda is.

2019. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

tejfölös kukoricasaláta. 5 perc alatt kész, és nagyon finom. Csak morzsolt kukorica, tejföl, mustár, só és bors kell hozzá, összekevered és ennyi.


Vagy csinálhatsz házi májkrémet. Csirkemájat megsütöd jó sok hagymával, fokhagymával, bele majoranna, esetleg egy csipetnyi mustár aztán öszeturmixolod. Tölteléknek tojásba vagy akár zöldségek mellé mártogatni is finom, de hátránya, hogy gyorsan romlik.

2019. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
...kimaradt, hogy a májkrémbe tehetsz vajat, attól még finomabb, krémesebb lesz
2019. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
"tejfölös kukoricasaláta" ülj le egyes!
2019. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Semmit, mindig a pàrom rokonainál vagyunk napokig, de ott sincs soha "szokásos" húsvèti kaja
2019. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
8-as: Bizony ám, de még milyen! Van élet a majonézen túl is.
2019. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!