Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adjatok kérlek tippeket!...

Adjatok kérlek tippeket! Újszülöttel vagyok itthon, milyen egyszerű, gyors húsvéti recepteket tudnék elkészíteni?

Figyelt kérdés
Csak 6-7 családtag jön minket meglátogatni húsvétkor, és 2 napra kellene ebédet főznöm nekik. De újszülött mellett elég kevés időm van sütni-főzni. Tudnátok ajánlani egyszerű, gyors recepteket (vagy amiket már előző nap elő lehet készíteni), amik azért valamennyire illenek a húsvéthoz?
2019. ápr. 17. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Bakker, ilyenkor a kedves család igazán hozhatna valamit, az egyik levest, a másik főételt, a harmadik sütit. Nem várható el tőled, hogy a konyhában sürögjél!

Amúgy egy jó tyúkhúslevessel, vagy egy tárkonyos pulykaraguval nem foghatsz mellé, esetleg egy hidegtálat, majonézes krumplit töltött tojással, mellé főtt sonka. Desszertnek gesztenyepüré tejszínhabbal, vagy fagyi. Másnap lehet valami tepsis cucc, befűszerezett husi, krumpli, zöldségek, had süljön. Nálunk az oldalast is nagyon szeretik. De ha csinálsz egy fokhagymakrémlevest pirított kenyérkockával, az is isteni. Fasírtot is előre el lehet készíteni, frissen kisütni.

2019. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak 6-7? Rengeteg sok meló ennyi embert etetni. Én újszülött mellett biztosan nem látnék ennyi embert egyszerre vendégül, szerintem túlvállaltad magadat.

Főzésben max. leves+ túrós tészta, vagy rendeltek valamit. Esetleg elmentek ebédelni valahová, de egy újszülött mellett az is nehezen kivitelezhető.

2019. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát én tuti nem engednék be ennyi embert, a baba egészsége mindennél fontosabb!
2019. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt ajánlom, koptasd le őket. 6-7 embernek semmi keresnivalója 2 napig egy újszülött mellett, ráadásul még a kaját is teljesen tőled várnák, na tudják mikor.....
2019. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire újszülött? Mert az első pár hétben nem is lenne szabad látogatni, főleg nem bandának. Tudtommal legalább két hetet érdemes várni a látogatással.

Vagy akkor tényleg igazán összedobhatnák együtt a menüt.

Én tavaly egyedül láttam vendégül a családot, de nekem is kevés időm volt egyéb más okokból.

Csináltam egy gusztusos terítéket a klasszikusokból, tehát sonka, főtt tojás, jó fajta sajt. Tehát előételnek hideg tál amit csak fel kellett szelni.

Előző nap főztem egy jó adag marhapörköltet, azzal nincs sok dolog, elfődögélt magában. Tarhonyát főztem mellé.

Húsleves szintén ilyen, csak fel kell tenni, utána már csak rá kell nézni néha. Szóval ha már mindenképp kénytelen vagy őket vendégül látni, akkor valami olyant, ami elfődögél magában miután feltetted, kevés előkészületet igényel, és bő adagot lehet belőle főzni.

na de két naaap?? Minek? Ott alszanak, vagy két ütemben jönnek a vendégek?

2019. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vállalnám el a főzést vagy megbeszélném velük, hogy legyen batyus húsvét. :)


Ha már mindenáron főzi akarsz, akkor tényleg egyszerű legyen és apuka segítsen, legalább a baba felügyeletében. Nem tudom melyik napon jönnek, így leírom.


Nagypéntek/nagyszombat (böjti napok): sült hal, rizs, tartár mártás.


Húsvét vasárnap/hétfő: megfőzöd a sonkát fűszeres vízben, majd abban hagyod kihűlni, ezzel nincs sok gond, megfő magában. Főzöl ki tojásokat. Felvágsz sokféle zöldséget. Tálalsz hozzá tormát. Sütit hoztok cukrászdából vagy csinálsz valami nagyon gyorsat, amiben van jártasságod.


Ha többfogásos menüt szeretnél, akkor sütsz sült húst sütőben. Csinálsz franciasalátát vagy majonézes, hagymás krumplisalátát hozzá. Leves lehet húsleves.

2019. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Húsleves.


Különleges sült csirkecombok

Nagyon egyszerű, nem kell mellette állni, nem kell locsolgatni, mégis finom omlós a húsa és csodálatosan ropogós a bőre. Nem készül gyorsan, de gyakorlatilag az első 15 percet leszámítva nem kell foglalkozni vele.

Hozzávalók:

8-10 csirkecomb

1 fej vöröshagyma

8-10 gerezd fokhagyma

1 dl olaj

4 db húsleves kocka


Elkészítés:

A sütőt előmelegítem 200°C-ra

Egy tepsibe teszem bőrével felfelé a csirkecombokat, a megtisztított négybe vágott vöröshagymát, és a fokhagyma gezezdeket.

A tepsi 4 sarkába teszek 1-1 húsleves kockát.

Meglocsolom az olajjal és felöntöm annyi vízzel, hogy látszódjon, de ne lepje el a bőrét.

Beteszem a sütőbe és amikor a víz a tepsi szélénél elkezd pezsegni, a sütő hőfokát leveszem 150 C-ra és 90 percig sütöm. Nem kell lefedni.

Másfél óra alatt készül el a lassú sütés miatt, de addig semmi dolgunk vele.

Krumplipürével a legfinomabb, de sima főtt krumpli vagy rizs is jó hozzá.


Desszertnek Tiramisu

, amit előző nap el tudsz készíteni.

2019. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap főzök 40 éve és úgy általában is jó háziasszonynak tartanak.

Ennek ellenére eszembe nem jutott volna újszülöttel többnapos vendégséget csapni!

Különösen ilyen bunkóknak, akiknek nem jut eszükbe, hogy összehordják a kaját!

Gyorsan küldj egy körSMS-t, hogy "Ha jöttök lesztek, ha hoztok esztek!"

2019. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem négy hónapos a fiam, karácsonykor született, jönni akart fél hadseregnyi család, de mindenkit elküldtem, az első hat hétben, gyermekágyas időszakban, hozzám senki ne jöjjön, ünnep ide vagy oda, pláne hogy még én lássam el őket, magamon és a fiamon kívül. Szóltam ha jönni akarnak akkor kajával száljanak be,mert nincs időm se erőm főzni, egyből befogták és megértették hogy ez nem így megy!


Most, hogy már izeg mozog, nehezebb főzni mellette, de bevállaltam a húsvétot, szóval egy extra gyors menüt kellett összeállítanom, ami elég 6-7 emberre


Szombat:

Reggeli: tojás és avokádó krém kenyérrel, zöldségekkel (ezt mondjuk párom csinálja)


Ebéd: hagyma krémleves sajtokkal, tepsis krumpli sok sok zöldséggel (répa, fehér répa, cukkini, padlizsán, paradicsom, paprika, vagy ami van még otthon) hússal (citromot meg kakukkfüvet szokram rá tenni), megsül magának a sütőben.


Vacsora: stefánia vagdalt, francia sali



Vasárnap:

Reggeli: kolbász hurka sütve

Ebéd: malacpörkölt, krumplival, uborkasalátával

Vacsora a maradékokból


Hétfőn egész nap hidegtál (sonka, tojás, kalács, zöldségek)


Sütiket én nem bonyolítottam túl, cukrászdából rendeltettem. Párom szereti a marcipán golyót, egyedül azt fogok csinálni.


De természetesen ezekbe párom is besegít, húst főzni, zöldséget pucolni, salit össze állítani

2019. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9. Minden megfő és megsül magától, miután betetted, feltetted, de amiket te most itt felsoroltál, az mind elég sok előkészületet kíván.

Frankó, hogy eldicsekedted a húsvéti menüdet, de egyik sem a gyorsan feldobós étel egy csecsemő mellett.

2019. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!