Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék össze gyűjteni...

Szeretnék össze gyűjteni néhány olyan ételt, amiből lehet készíteni egy tállal, tányérra, vagy lehet fagyasztani íz, állag és minőség romlás nélkül, de elakadtam a lenti kajáknál. Írnátok párat?

Figyelt kérdés

Amit eddig is készítettem kis adagban az a rakott krumpli, paprikás krumpli, csilis bab, sajtos tészta, makaróni/bolognai, édes tésztát, mákos guba. Tejfölös krumpli leves. "Gyros". Csirkemell valamilyen zöldséggel egybe(karfiol, brokkoli, spenót), fasírt félék. Frissensultek közül csirke comb és szárny, illetve oldalas. Néha fagyasztott dolgok (nuggets, sajttal sonkával töltött hús, etc)

Ezeken kívül húsból max a darált hús jöhet még szóba. A többi alapanyag közül olyanok, amik hagyományosak, nem túl csípős vagy vad ízű. Gyereknek lenne, neki való adagban, más nem eszik belőle, kidobni nem akarom, ezért fontos a mennyiség, vagy a fagyaszthatosag. Köszi ☺️


2019. máj. 7. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorilatilag mindent lehet fagyasztani, minöségromlás nélkül, a titok a megfelelö, lassú kiolvasztás.

Nem írtad, mekkora gyerekröl van szó, de egy éves kortól nem kell külön fözni neki, add azt, amit ti is esztek - a feslorolásból arra következtetek, hogy már ilyen idös -, akkor nem kell semmit kidobni.

2019. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobban és kis adagokban is fagyasztható étel a töltött káposzta, töltött paprika, székely káposzta, marha-, birka és sertéspörkölt, pacal ezek íz és állagromlás nélkül melegíthetőek.

Minden olyan étel jó amiben nincs krumpli, de ezeket lassan kell kiolvasztani, és amikor felengedett átforralni.

2019. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékek, arra feltétek?

Gombócok, derelyék, sonkás tészta, túrós csusza, sztrapacska, grízes tészta lekvárral, ... és ezek elé valamilyen húsos leves (pl.gulyás,vagy ragu)

2019. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Még felnőttként sem szeretem a lefagyasztott ételeket. A gyerekemet meg nem szeretném ezzel etetni. Ha nincs sok időm félórás gyorsan elkészíthető friss ételt adok neki. Amikor több időm van akkor főzök többfélét aznapra és másnapra.
2019. máj. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. A gyerek 13 éves, és rendes ételeket eszik, mint írtam is. Én nem ehetek ilyesmit, azért kell a kis adag, mert csak neki főzök ezekből.


Heti 6x12 órát dolgozom, plusz az utazás, úgyh esélytelen, h minden nap főzzek. Nyilván a szabadnapomon legyártok több különböző ételt, amit eszik aznap, plusz a következő két napra, de tovább nem szeretem a hűtőben tárolni az ebédet,ezert fagyasztom.


Sajnos a káposzta félék kiesnek, azokat pont nem szereti (a savas, savanyú dolgokat nem eszi, mert sebes a szája pici kora óta, és azok csípik. Ezért esik ki a csípős étel is, meg a nagyon fűszeres)

2019. máj. 7. 16:18
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok: bármit szeret a gyerek, fözz nagyobb mennyiséget és adagokban fagyaszdle. Megfelelöen felolvasztva olyna, mint frissen készítve.
2019. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Bolognai spagetti szószt is fagyaszthatsz, kis adagokban. Egy adagot elővesz előző este, kiolvad, másnap átforralja a gyerek (esetleg tesz hozzá egy evőkanál paradicsomlét még, és úgy forralja át). Tésztát előző nap kifőzöd neki (vagy ő magának aznap kifőz mondjuk 8-10 dekát szárazon kimérve.)
2019. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Szia Első!

Mindent azért nem fagyasztanék. Sok krumplit, krumplis ételt eszik, azt bárhogy próbáltam eddig olvasztani, nem lett jó, frissensülteket szintén nem fagyasztanék, mert minőségileg nem lesz baja, de az állaga rosszabb lesz.


...


Tésztákkal rendben vagyok, makaróni, bolognai fagyasztva is, sajtos tejfölös valamilyen variációja frissen szokott lenni. Utóbbi nálunk a hűtő takarító étel, bármit bele rakok, ami épp van 😂😂.

2019. máj. 7. 16:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én pl. véletlenül jöttem rá, hogy főzelékek is fagyaszthatóak, sőt azok is, amiben tejföl is van. Az úgy volt, hogy gyerekemnek megfőztem a tökfőzeléket (imádja), aztán mégis házon kívüli programja volt, én pedig nem akartam négy napig tökfőzeléket enni. Egyszemélyes adagokban lefagyasztottam 3 adagot (gondoltam, legfeljebb kidobom, ha nem lesz jó). Egy hét múlva elővettem egyet, lassan hagytam kiengedni, utána áttettem jénaiba, mikróban jól átmelegítettem, és tökéletes volt az állaga. Ugyanúgy működött zöldbabfőzelékkel is (és a tejföl nem lett olyan "darabos" benne, mert ettől féltem). Teljesen jó, krémes állaga lett felengedés után is. Lényeg, hogy ne a gyerek vacakoljon a kiengedéssel, hanem előző este tegyétek át a rendes hűtőbe a fagyóból, akkor mire a gyerek hazajön az iskolából, már melegítheti és eheti.
2019. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Sok krumplit, krumplis ételt eszik, azt bárhogy próbáltam eddig olvasztani, nem lett jó, frissensülteket szintén nem fagyasztanék, mert minőségileg nem lesz baja, de az állaga rosszabb lesz."


A krumplis ételeket csak úgy lehet megfelelö minöségben felolvasztani, ha a hütöben olvasd fel amgától és utána rendesen fel kell újra forralni, akkor visszanyeri a normál állagát.

A frissensülteket meg sütésre elökészítve érdemes fagyasztani (pl. rántott valamit bepanírozva), és evés elött közvetlenül frissen sütni. (Vagy ha valamiért megis megsütve fagyasztod, akkor fagyosan kell forró olajban átsütni, akkor majdnem olyan lesz, mint frissen - de ez csak vészmegoldás.

2019. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!