Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Huslevest hogyan? Dinszteltem...

Huslevest hogyan? Dinszteltem hagymat ra a csirkemell sok zoldseg felontottem vizzel 30perc mulva krumpli es ujabb feloramulva kesz a csirkemell szaraz lett. Mikor kellett volna belerakjam, ti mikor szoktatok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Semmit sem kell külön előre lesütni, dinsztelni. Egyszerűen fogod az edényt, megtöltöd annyi vízzel, amennyi levest szeretnél, belerakod a húst. Hagyod, hogy felforrjon, félrehúzod, ekkor lehalászod szűrővel a habot a tetejéről. Visszarakod tovább kislángon, hogy éppen csak forrjon, ekkor belerakhatsz minden zöldséget, ami kemény (pl egész hagyma, répa, zöldség, szegfűbors, feketebors...) plusz ételízesítő (só, vegeta...). Ha akarsz bele krumpit, azt csak az utolsó 20-30 percben rakd bele, különben szétfő. A legvégén mehet bele a petrezselyem, esetleg kevés lestyán. Én kb 1.5 órát szoktam főzni.
2019. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Amit te csináltál az nem húsleves.

Lehet így is zöldséges csirkemelles levest, de az em húsleves. A csirkemell már csak ilyen. Nem egy szaftos husi.

2019. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Szerintem te kettőt lapoztál a szakácskönyvben.
2019. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

így kell csinálni a becsináltat és a gulyáslevest is

A húsleveshez a húst hideg vízben először forralni kell, majd lehabozni belerakni a zöldségeket és nagyon takarékon lassan megfőzni

2019. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
És húslevesbe nem kell krumpli
2019. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Amit mindenki kihagy, hogy húslevest nem csirkemellböl szokás fözni, mert az 10 perc alatt túlfö és száraz lesz.

Vagy far-hátat vagy combot vegyél hozzá, és akkor ahogy többen írták, úgy lehet belöle húslevest fözni.

A csirkemellet - ha feltétlen akarsz bele - amikor már minden megfött, akkor tedd bele 5-10 percre.

2019. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Én a húslevest csak sertés húsos csontból szeretem, ha pedig baromfi, akkor csakis tyúk.

És én szeretem benne a krumplit, sőt, egy zöldpaprikát is főzök bele, és még paradicsomot is, amit a végén kiveszek, és belepaszírozok. Főzök bele pár gerezd fokhagymát is, és néhány szem egész borsot is. Nagyon finom szokott lenni!

2019. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Csirkemellből nem érdemes húslevest főzni, mert minél tovább fő, annál szárazabb lesz.

Ha mégis ezt választod akkor legalább ne legyen kifilézve. A bőr és a csont megvédi a teljes kiszáradástól

2019. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

5


Nem-e?

Mást meg sem eszek benne 😂 Tesóm se rak bele, hát nem is eszek nála húslevest..


Amúgy szerintem a sertés húsleves az isteni 😍🐷🐖 Sokan a tyúk meg csirke verziót eszik, pedig a sertés húsleves sokkal finomabb!!

2019. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Ízlések és pofonok. Én pl nem szeretem disznóból, csak szárnyasból.
2019. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!