Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanuljak recepteket?...

Hogyan tanuljak recepteket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Masodik éve tanulok szakácsnak, akárhogyan próbálkozok nem megy a tanulás. Hiába tanulok meg egy receptet másnapra elfelejtem. Lehet csak szimplán hülye vagyok, de valamit muszáj tennem. Az sem segít hogy megfőzöm.. Azt érzem nagy hiba volt, hogy szakácsnak tanultam tovább.

2019. máj. 19. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tanultam szakácsnak, de szeretek főzni. A receptek maguktól megmaradnak és sokszor magamtól is kitalálok újakat. Nem hiszem, hogy ez amiatt van mert okos lennék, szerintem inkább amiatt mert imádok jókat enni és szeretek új dolgokat kipróbálni, elkészíteni.


Benned ez nincs meg, szemmel láthatóan egyáltalán nem szeretsz főzni, neked ez csak egy munka amit csinálsz. Gondolom szakközépiskolában tanulod, még tizenéves vagy. Ne cseszd el az életed olyanra amit nem szeretsz és nem is vagy jó benne. Sok gyakorlással biztos jóvá tudnál válni de miért csinálnál olyat egész életedben amit nem szeretsz? Inkább keresd meg azt amit szeretsz csinálni.

2019. máj. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szoktam egyetérteni az ilyen, ne csináld, ha nem szereted tanácsokkal, de azt hiszem, most az előző hozzászólónak igaza lehet.


Teljesen más dolog a saját háztartásomban sütni/főzni, és ha valami nem úgy sikerül, vagy valami ötlet beugrik és attól kezdve másként csinálom, és vagy bejön, vagy nem.

De iskolában, ahol keményen úgy kell csinálni, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva, az más.


Döntened neked kell!

Azt tanácsolom, előtte nézz a lelkedbe, és légy önmagadhoz őszinte: valóban buta és tehetségtelen vagy hozzá, vagy csak egyszerűbb a megfutamodás, a kötelesség, a felelősség fel nem vállalása. Mert ha ez utóbbi az oka, bárhova is mégy, bármibe is kezdel, mindenütt találkozni fogsz ezzel. Ingyen siker nincs!

2019. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Ha lehetőséged van otthon is.

Én ugyanígy voltam a kémiával. Amíg papíron mutogatták el meg a laborba állva el nem tudtam képzelni, hogy ez, hogy fog kinézni és mi értelme van. De mikor már 10x titrálsz szinte rutinból megy és tudod milyen reagens kell egy adott vizsgálathoz.

Neked könnyebb, mert ezt haza tudod vinni.

2019. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ugyan az a kettő... Heti 40-50 receptet 10x megfőzni nem hiszem, hogy megengedhetem magamnak.
2019. jún. 2. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem recepteket kell tanulni, hanem technikákat.
2019. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És mi nem megy? Hogy a pörkölt alá hagyma kell? Vagy mit mivel fűszerezünk? Hogy a cordon bleu mivel van töltve? Vszeg nem tudsz memorizálni.
2019. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!