Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok egészséges étel...

Tudnátok egészséges étel recepteket ajánlani? (többi lent)

Figyelt kérdés

Magas a koleszterinem és a vérnyomásom és problémák vannak a májammal is, ezért a doki szigorú diétát írt elő. Magyarul sok zöldség, kevés hús (fehér baromfi, esetleg hal) és sok gyümölcs, viszont szénhidrátból is csak kevés.


Az a baj hogy én nagy húsevő, ugyanakkor nagyon kívánós is vagyok. Tehát ha úgy érzem hogy éhes vagyok, akkor képes vagyok addig enni, amíg a kellemetlen teltség érzetig (megcsömörlésig) jutok. Esetleg folyamatosan "eszegetni" órákon keresztül mindenfélét, amihez hozzájutok. Ha viszont olyasmit eszek, ami nem telít el, akkor ha újra megéhezek, akkor hajlamos vagyok akár 2× annyit enni.


Szóval röviden összefoglalva, olyan zöldséges étel receptek kellenek, amikbe lehetőleg nincs tejtermék (esetleg csak light), kevés a szénhidrát, nincs benne hús, vagy csak kevés DE VISZONT (és ez a lényeg) ne maradjon az ember éhes vagy kívánós, mert az étel kellően eltelíti.

(A "vízivás" am. nálam nem vált be az éhség leküzdésére.)


Az a baj, hogy nagyon só- és kapszaicin függő is vagyok. (Azaz szeretem a patkányméreg erősségű chili paprikákat.) Néha van olyan, hogy képes vagyok bekanalazni pl. egy egész üveg erőspistát csakúgy, vagy gyakran öntök 1.000.000 SHU erősségű chiliszószt a kajáimra még akkor is, ha elviselhetetlen bélfájdalommal is jár. Viszont az orvos ettől is óvva intett (vastagbél és gyomorfekéllyel fenyegetett). Nem lehetne a só és csípősség utáni vágyat is valamivel kompenzálni (ugyanúgy ahogy az evés utáni vágyat), ami nem káros ennyire az egészségre?


2019. máj. 30. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kellene keresned egy dietetikust - ő biztosan tudna megoldást/pótlást az étrend beállításra és az erősség iránti vágyad leküzdésére.
2019. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!