Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégeket milyen (olcsóbb)...

Vendégeket milyen (olcsóbb) étellel kínálhatnék futóverseny után?

Figyelt kérdés

Szóval futóverseny lesz a közelünkben, amin részt vesz a férjem, neki egy kollégája és annak felesége.


Úgy beszéltük meg, hogy a verseny után ellátogatnak hozzánk, még sose voltak itt, én nem is ismerem még őket. És mivel a futóversenynek dél körül lesz vége, továbbá mégiscsak fáradtak és éhesek lesznek a verseny miatt, gondoltam, valami tartalmasabb étellel kéne őket várni.


De igazából még a férjem sem tudja, hogy miket szoktak kajálni mit szeretnek. (Pasi 40 körüli, felesége úgy 30.)


Mit készíthetnék, amit úgy általában mindenki szeret, nem nagyon lehet elrontani, és lehetőleg nem túl drága kaja?


Hát elég tanácstalan vagyok, ha csak süti lenne, az lehet hülyén nézne ki délben...


Adnátok ötleteket?

Köszi!



2019. jún. 9. 10:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne megtudni, hogy esznek-e húst.

Ha igen, akkor egy könnyű, citromos ragulevest képzelek el, biztosan jól esne nekik a folyadék. Ha nagyon meleg lesz, hideg gyümölcsleves. A ragu után mehet a süti (meggyes, szezonja van).Gyümölcsleves után rakott zöldséget adnék (zöldbab pl).

Legyen otthon bubis és mentes innivaló.

2019. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Én sütnék egy pizzát, a két felét más-más feltéttel. Limonádét jól behűtve. És egy gyümölcstortát.
2019. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%

Leves:alma leves

Főétel: krumplifőzelék valami hússal.

Desszert:gyümölcs püré.

2019. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Grillkajával nem lehet mellényúlni, mert húst, sajtot és zöldséget is lehet grillezni, igazából szezonja is van. Persze, csak ha van grilletek. Előételnek a gyümölcsleves jó választás.
2019. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Olyan túl nagy ebédet én nem terveznék, mielőtt még rosszul lesznek. Egy egyszerű, könnyebb leves (mondjuk zöldségleves), és egy olasz, húsmentes tészta (elkerülvén húsevő/vegetáriánus/vegán problémát) szerintem tökéletesen megtenné. Nyilván ezzel is be lehet bukni, ha ők mondjuk nem esznek fehér lisztet, fényevők, vagy mit tudom én, mi a divat most, de erre látok kisebb esélyt.
2019. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Nehogy égesd már magad húsmentes tésztával meg krumplifőzelék kell!


Leves is fölösleges.


Rántott hús krumplipüré el és salátával.


Vadas.


Sült oldalas.


Sült csirkecomb.


Marhapörkölt sós krumplival.


Fentiek valamelyike. Plusz egy egyszerű desszert, pl. Főzés nélküli csokipuding babapiskótával és magvalt meggyel.


Először mennek hozzátok, nehogy sodexho stílusú menzakajával várd őket!

2019. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vicc:

Zsíroskenyér, kacsazsíros kenyér, hagyma, zöldség, esetleg kisebb szendvicsek.


Futóverseny után tutira nem vágyna a gyomrom 3 fogásos kajára. A gyomor összeszűkülve, a lábak savasodnak stb...

2019. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

ma 12:22-es: hozzád sem mennék vende´gségbe!

Egyrészt semmi fantáziád sincs, másrészt sporoltók garantáltan nem ilyen csupa zsír, proli kajákkal akarják magukat megtömni, harmadszor rengeteg ember nem eszik húst, így ök éhen maradnának nálad.


Kérdezö: a gyümölcsleves jó ötlet, utána valami tészta raguval (húsos és/vagy húsmentes), vagy még inkább lecsó, külön edényben készített sült apróhússal (aki húsmentesen eszik, az ezt kihagyja), hozzá vagy makaróni/spagetti, párolt rizs vagy krumplipüré nem bonyolult, nem drága és elöre el lehet készíteni.


De ettöl függetlenül a férjed megkérdezhetné tölük, hogy mi az, amit nem esznek meg, mert úgy könnyebb valamit tervezni.

2019. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

8-as gondolom nekem szántad... proli kaja... mondjuk 50 km-es teljesítménytúrákon is ezt adják, mert pont, hogy jól visszapótol. De te jobban értesz hozzá,gondolom te is hasonló távokon gyalogolsz-futsz, mint én.


Szerintem életedben nem futottál komolyabb távot, mert akkor tudnád, hogy utána nem nagyon tudsz enni. Főleg nem több fogást!

2019. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

antiviral: NEM, nem neked szántam, hanem a 6-osnak!


De abban igazad van, hogy nem feltétlen fognak verseny után komolyabban enni.


Azért javasoltam a gyümölcsleves (folyadék, CH), lecsó (zöldségfélék, könnyen emészthetö), igény szerint valamennyi hús (fehérje) plusz CH-tartalmú körítést, mert a kérdezö feltétlen valamit fözni akar, és ez összetételben hasonlít végül is az általad javasolthoz, csak valamivel jobban mutat.

A zsíros kenyeres kombinációt inkább olyan esetben adnám, ha ismerem az illetöket, mert egyébként - természettöl függöen - esetleg megsértödnek rajta. Ha jó fejek, akkor természetesen lazán veszik és örülnek, ha meg vegetáriánusok vagy vegánok, akkor gond van, szóval ehhez valamennyire ismerni kell a vendégeket.

2019. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!