Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Forrólevegős, olaj nélkuli...

Forrólevegős, olaj nélkuli "fritőzzel" kapcsolatosan van tapasztalatotok? Érdemes-e ilyet vásarolni, ha igen, milyen típust?

Figyelt kérdés
Kevés olajat használok, jelenleg sem serpenyőben, hanem légkevereses sutőben készítem a fasírtot, rántott ételeket stb. Nyáron azonban nem szeretném melegíteni a lakást, hiszen 180-200 fok kell így a suteshez, és tobb idő mint a serpenyoben. Kapcsolhatok klimat, de ez energiapazarlás. Masreszt a sutoben sutes is jár azert nemi konyhaszaggal, mi meg pont most koltozunk amerikai konyhas lakasba. Ezert egy ilyen keszulek beszerzesen gondolkodom, ezzel kapcsolatban varok tapasztalatokat, javaslatokat.
2019. jún. 22. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk régen volt ilyen hőlégkeverős mini sütőnk (nem nagyobb, mint egy mikró) és nagyon szerettük. Mert egyrészt hamarabb melegedett fel, mint a sütő, másrészt kevesebb áramot is használt, plusz nem fűtötte úgy fel a konyhát.


Ráadásul mivel azon ételek, amiknek mondjuk nem tesz jót a nedvesség (pl. rántott hús) a mikró helyett tökéletesen felmelegíthetőek voltak majdnem úgy, mint ha frissen készült volna. (A párnapos kenyér is frissé varázsolható benne pik-pakk, csak be kell kenni előtte kevés vízzel a kenyér héját)


Én csak ajánlani tudom!

2019. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ami a típust illeti: Tudni kell azt, hogy milyen belső kialakítású legyen és értelemszerűen minél többféle étel elkészítésére legyen használható - lévén említetted Tisztelt Kérdező, hogy nálad ez elsődleges szempont, továbbá adott esetben lehessen használhatni bizonyos ételek felmelegítésére is, (amik a mikróba mondjuk megáznának melegítés közben).


Ha ezek így nagyjából megvannak, akkor már csak azt a márkát kell megkeresni, ami megbízható, főleg vásárlói visszajelzéseket nyomon követve - esetleg ha van róla bemutató videó a neten hogy jobban látható legyen működés közben. (Lehetőség szerint én is mindig így csinálok, ezért ritkán ér meglepetés.)

2019. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt a teszt videót, de van még pár a csatornán ahol kajákkal teszteli, szerintem jó lehet de nem ez a fajta mert kicsi a sütő térfogata.

https://www.youtube.com/watch?v=4MnH8pv5psw

2019. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, tényleg hasznosak. Annyi kerdesem lenne még, hogy az igy készitett ételek "mások"-e mint a sutoben készultek, illetve mi a helyzet a konyhadszaggal?
2019. jún. 22. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát mi vettünk egy közép kategóriásat és nem sült meg benne rendesen az étel. Nem ajánlom
2019. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi kaptunk egyet,nem ajánlom nekem nem vált be olyan furcsa a benne készült sült krumpli...Olyan szottyadtabb hiába van megsülve

Szaga tényleg kevésbé van mint hagyományosan sütve serpenyőben.

2019. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok,lemaradt a mienk silvercrest márka ha ez mond valamit szerintem ez is olcsóbb ar kategóriás lehet
2019. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!