Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van még értelme befőzni?...

Van még értelme befőzni? Többe kerül a dolog, mintha megvenném a kész befőttet, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

400 Ft a meggy a piacon, a befőtt meg 380.

Jó, tudom, hogy egy üvegbe nem fér bele egy kiló, de vegyük még hozzá a cukrot, ami nem olcsó, a fűszereket, az áramot/gázt. És persze azt a sok időt, amit rászánunk, de ezt én nem is mérem pénzben, mert egyébként szívesen csinálom.


De elgondolkoztam, hogy megéri ez még?

Annak biztosan, akinek saját gyümölcse van, de nekem sajnos nincs.

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2019. jún. 24. 16:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
91%
úgy, hogy amit te főzöl be annak kb tudod az összetevőit, mig a boltban vásárolt befőttnek nem annyira. Hogy ez megéri-e neked vagy sem azt neked kell eldöntened.
2019. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nálatok 400 a meggy kilója? Nálunk 600-700 között. Idén nem főzök be, mert így nem éri meg. 400 ft/kg áron még bevállalnám, hasonló okok miatt amit előttem írtak, hogy tudnám mi van benne, stb.
2019. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Pont pár napja nézegettem a tescoban a befőtteket és szinte mindnek az összetevője az adott gyümölcs, cukor és citromsav. Nyilván a gyümölcsöt nem tudjuk honnan származik, milyen helyről stb. de szerintem akkor is jobban megéri megvenni (mi egyébként se fogyasztunk túl sokat belőle szóval nem érné meg a munkát). Ellenben lekvárt sosem veszek, azt mindig otthon készítem mert borzalom, hogy egyes lekvárokba miket belekevernek.
2019. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Doros ***** válasza:
88%

Én lekvárt sem főznék be, mert csak én eszem, nekem nem éri meg pepecselni vele.

Annak éri meg talán a befőzés, akinél van saját gyümölcs.

2019. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem megéri, mert a házi készítésű mindig finomabb. Legfeljebb kisebb mennyiséget teszek el, de fényévekkel jobb, mint a bolti.

Nyersen készítem,napon érlelve, alig van vele munka.

2019. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagybanin kapod olcsóbban a gyümölcsöt, de ott nem 2-3 kilót adnak, hanem ládára.

Nálunk elfogy.

Lekvárt is szeretnék befőzni idén belőle, tavaly csináltam almából, rengeteget.

Almapürének készült, ami különlegesség húsok mellé, de ez gyakorlatilag egyenlő az almalekvárral.

Most a meggy lesz a fő alapanyag, mert ha megveszem a natúr joghurtot, ami kb harmadannyiba kerül, mint a gyümölcsjoghurt, akkor ezt belekeverve valódi gyümölcsjoghurtom lesz.

Ezt már idén is így csináltam az alma-, galagonya- és kökénylekvárral. A két utóbbit én szedtem, és bébiételes üvegekbe tettem, úgy a mennyiség tökéletesen megfelel egy nagy poharas natúr joghurthoz.

Persze így már a natúr joghurt sem olcsó, de legalább tényleg tele lesz gyümölcsdarabokkal, és akkor már megvan a fehérje, meg a rostbevitel is.

az ízre visszatérve, nekem teljesen finom a bolti is, én nem különböztetném meg íz alapján, hogy melyik házi, melyik bolti.


Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 24. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én befőtteket nem rakok el, hanem lefagyasztom a gyümölcsöt.

Ellenben sárgabarackdzsem nélkül nálunk nem élet az élet, így azt bármilyen áron főzök be, mert olyat mint a házi sehol, semennyiért nem kapni.

Mi nem szeretjük, ha baromi édes és én nem teszek bele tartósítószert.

2019. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pedig a sárgabarack sem olcsó mulatság.


Még kisgyerekeseknek tudom elképzelni, hogy jó lehet, ha saját maguk rakják el, mert úgy ki tudják hagyni a tartósítószert, ahogy te is írtad.


Én fagyasztani sajnos nem tudok, a kombi hűtőnek van 3 fiókja, de abban nem férne el 50+ kg gyümölcs. Egy fagyasztóládának pedig nincs hely, pedig jó lenne.

2019. jún. 24. 19:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak a kisgyereknek fontos, mit eszik? Ha nem tudsz fagyasztani, próbáld aszalni. 10-15ezerért már jó aszalót adnak, keveset fogyaszt, aztán nem kér áramot a tároláshoz, nem kell hozzá tartósító.
2019. jún. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem az elkeszites modja a lenyeg......


A gyumolcsot akkor is meg kell venni.

Nem akarok aszalni, nem szeretjuk.



Altalaban a kisbabaknak nem adnak tartositoszert. A szervezetuk nem ugy dolgozza fel. Nem azt irtam, h csak nekik szamit!

2019. jún. 25. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!