Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan szeressem meg a máj...

Hogyan szeressem meg a máj ízét? Szimpatikus étel, de ez az egyedül amit nem bírok megenni. Pedig szeretném.

Figyelt kérdés
A bolti májkrémet megeszem, mert abban alig van máj inkább adalékanyag, de ilyen resztelt máj meg ilyen nem megy

2019. júl. 3. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek erőltetni? Az emberek egy része szereti, mások meg nem - és ez jól van így.
2019. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem megy, ne erőltessük. Mondta a süni és lemászott a drótkeféről.

Ha egyszer nem jön be, minek erőltetni?

2019. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a májkrémben nem csak máj és adalékanyag van. Ha tudnád nem biztos, hogy megennéd.

Alapvetően én sem szeretem a májat, de sok benne a vas, úgyhogy én csak úgy eszem meg, ha nagyon sok, rengeteg hagymával együtt van sütve. Úgy a hagyma kicsit édes lesz, és viszonylag jól elnyomja a máj kesernyés vagy nem is tudom milyen ízét.

2019. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a belső ősi ösztön vonz ez az étel után, kívánom, de megenni nem tudom, öklendezés kap el
2019. júl. 3. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lányom, párom sem eszik meg a májat, csak egyetlen formában, házilag készített májgombócként csirkemájból,(máj, tojás, áztatott zsemle,só, majoránna, petrezselyem, kevés pirított vöröshagyma, búzadara) jól befűszerezve. Összeturmixolom és szaggatom is a húslevesbe.
2019. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Szoktam is sertés resztelt májat csinálni mert kívánom de undorodok tőle..
2019. júl. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csinálj máj-rizottót. Ha akarod ledarálod, vagy csak vékony csíkokra szeled a májat, apróra vágott vöröshagymát dinsztelsz, beleforgatod a lehető legtöbb féle-fajta zöldséget és ízlés szerint fűszerezve (só-bors stb.) pici vízzel puhára párolod. Amikor kész, akkor a májat közé kevered, kevés ideig kell már csak főzni, kevergetni, a máj gyorsan kész. Utána még hozzákavarod az előre megfőzött rizst.

Minél több zöldséggel készíted, annál kevésbé fogod észrevenni köztük a májat. :))


De választhatsz más elkészítési módot is:


[link]

2019. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A ferjem nagyon válogatos,pedig falun élt,disznovágáskor elrontotta a gyomrat májjal,azota nem eszi.

Viszont a májkrémet,kenömájast igen.

Én imádom,ée a gyerekek is szerették,még itthon laktak,magamnak is szoktam késziteni.


Ne eroltesd szerintem!

A férjem az összes gyumolcsot utálja,kivéve a gorogdinnyét,azt megeszi...vannak ilyen furcdaságai...

2019. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!