Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Titeket nem zavar az amikor...

Titeket nem zavar az amikor pl. vesztek csirkemellet és ilyen vákuum csomagolt, (nem kimérős ), tartósító lében van? Olyan büdös a hús is tőle szerintem. Többször átmosom és így is érzem.

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ezért nem szoktam ilyet venni. Az utóbbi pár évben csak hentestől vagy háztól vásárolok húst.
2019. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Az tartósító lé? Azt hittem, hogy egyszerűen csak öntenek rá vizet, hogy nehezebb legyen.
2019. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

AZ nem tartósító lé, meg nem víz, hanem egyszerüen a csirkéböl folyik ki.

A hús meg nem ettöl büdös, hanem mert védögáz van a csomagolásban, hogy ne romoljon, annak van furcsa szaga.

HA kibontod, leöblíted hideg vízzel, akkor megszünik a szag is és használható.

De ennek ellenére sokkal okosabb friss húst venni, megbízható helyen.

2019. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar.
2019. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Olyan vákuumcsomagolt húst meg se vegyél, aminek az alján sok a lé. Alapesetben szinte száraznak kell maradnia, ha megfelelően hűtik az üzletben és rá van írva, hogy aznap, max. előtte nap csomagolták. A védőgáznak van ilyen szaga, amikor kibontod. Én sem szeretem, mert megcsapja az orrom, de amikor megmosom a húst, soha nem éreztem már utána. Lehet, hogy benne marad az orrodban a szag, a hús nem lehet büdös, ha olyat veszel, ami alatt nincs lé. Azt nem tárolták megfelelően.
2019. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy hol veszed a "kimérőst". Az üzletláncokban például nagykiszerelésű vákuumcsomagolásban érkezik a "kimérős", abból teszik ki a húspultba. Tehát ugyanott vagy.

Egy rendes hentesnél persze nem ez van. Ott érdemes venni.

A többit már leírták.

2019. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

“Egy rendes hentesnél persze nem ez van. Ott érdemes venni.”


Dehogynem, szerinted hogy kerülne oda a henteshez?

2019. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
59%
De nagyon zavar... Mióta vidékről Pestre költöztem és nem igazán tudok még el igazodni, nem nagyon merek még mászkálni, ezért a lidl-n kívül nem nagyon járok máshová... Ott csak ilyen van viszont minden más hasonló érezni... A kenyér és a zöldség és minden más íze sem olyan illata messze nincs az az erős mint vidéken vagy háznál... Nem tudom, aki itt él itt nőtt fel evett e valaha nor.ális igazi ételt... Én néha alig bírom le nyelni... Igyekszem keresgélni mihamarabb olyan helyet ahol esetleg minőségibb ételhez juthatok...
2019. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es! Épp ott voltam múltkor a hentesnél,amikor hozták a húst. Hütőkocsiban, ládákban érkezett. Ömlesztve egyenesen a baromfi feldolgozóból. Nem vákuumcsomagolt volt.
2019. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam csirkeeladó. "Normális" hogy ilyen szaga van, a vákuumgáz miatt. Nem egészségtelen, csak nem kellemes a szaga. Többször hozták vissza a fejemhez vágni, hogy büdös a hús, de ezeknek a proliknak magyarázhattam, mintha kínaiul mondtam volna. A főzéssel elfő ez a szag.
2019. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!