Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Össze esik a piskóta vagy fel...

Össze esik a piskóta vagy fel se emelkedik! Akár a hagyományos akár a vizes alapú - Mi lehet gond?

Figyelt kérdés
Azt mondják valóban a gőz nyomja vissza? Villanysütőbe sütöm! Azért fontos kérdés ez a gőz téma mert most lett KŐRBE új szilikon ajtótömítő véve és szinte hermetikusan zár az ajtó ! (MÓRA TŰZHELY) Másik kérdésem a teflonos tepsivel kell valamit kezdeni , mármint vajazni az alját vagy lisztezni ? Rengeteg receptet kipróbáltam amire esküdtek, hogy ez jó nem esik össze sajnos NEKEM nem jön össze ! A sütő a gond (nagyon zár az ajtó) vagy mi Más lehet ?

#piskóta #a gond
2019. júl. 21. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Arányok jók?

Sütés közben nem szabad kinyitni az ajtót.

Nekem sima gázos van, mindig tökéletes. Én szilikonformában sütöm, csak egy pici olajjal kenem ki.

2019. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
NEM nyitok rá ! arányok meg az itt leírt(neten) azokat próbálgattam rengeteg variációban ! Gáz sütőnk volt nem volt gond -de annak nem volt ajtó szigetelése ! Azért kérdeztem , hogy az ajtón nem tud semmennyi gőz távozni most a villany sütőnkön!Középen sütöm alsó-felső fűtés megy (légkeverő nem megy ) 170 fokon kb jó előmelegítve ! stb
2019. júl. 21. 17:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Működnie kéne. Ha jól értettem régebben sütöttél jó piskótát tehát a recepttel nem.lehet gond, se a gyakorlattal. Egy marad, nem jó a hőfok. Próbáld meg magasabbra venni. Lképzelhető h amit a tűzhelyed 170-nek ír az csak 150 mondjuk. Vedd fel 190-re, és nézd meg mi történik.
2019. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ma amit sütöttem 170 fokon 30 percig alól felül kb 2m/m vastagságban száraz lett(mint a babapiskóta -a belső része az nórmálisan jó lenne de az egész olyan magas maradt mint amennyi nyersen volt ! ( Másik fórumon azt írják mivel a gőz nem tud távozni (annyira zár az ajtó -vissza nyomja)
2019. júl. 21. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Mi a recept? A piskóta ahány tojás, annyi evőkanál cukor és annyi evőkanál liszt. A cukor a sárgájával habosra keverve, a fehérje külön kemény habbá verve, majd az egész óvatosan osszeforgatva,liszt beleszitalva és szinten óvatosan osszeforgatva. Sütni én 160 fokon szoktam. Vadi új a tuzhelyem, egy hónapos konkrétan, tökéletesen feljön ebben is. Ha nem jön fel, akkor nem verted elég keménnyé a habot, vagy összetörted, ha össze esik, akkor meg hirtelen hideg érte. Ha megsült a tészta akkor az ajtót előbb résnyire kell nyitva hagyni
2019. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont ezt az arányt csináltam és így ! Kérdésem a sütőajtó kőrben szigetelt szilikon tömítővel?(profil V alakú a szigetelés kőrben ! Másutt azt írják nem tud a gőz távozni így nem engedi felmenni -vagy össze esik ! Gázosnál sokat sütöttem semmi gond nem volt , csak mióta villanyos a sütő!
2019. júl. 21. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha azt gondolod ez a probléma, akkor egy vékony fakanalat, vagy hurkapalcat tegyel az ajtóhoz, higy picit nyitva maradjon
2019. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de mondjuk 6 tojásból mennyi gőz lesz???

Annak olyan nyomása lenne, hogy vissza tartja, akkor feltaláltál egy szuper gőzgépet.

Másik, új sütők is zárnak és lehet bennük szép tortát sütni.

Talán a hőfok, mert a sütőkben csak hozzávetőleges a ráírt érték. Azt ki kell kísérletezni, adott sütőben, hogyan kell sütni, mit hány fokon.

Én a piskótát lazán veszem és még is 3-4 szeresére emelkedik. 6 tojás, 6 kanál cukor, 6 kanál liszt, pici só. Tojásokat nem választom szét, a lisztet nem szitálom.

2019. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is villanysütőm van, nekem mimdig feljön rendesen. Az én problémám hogy mindig gyorsan megsül a teteje, a közepe majdnem nyers. Kísérleteztem sokat, csak alsósütés 180 fokon, mikor átsült, ezt egy fogvájóval ellenőrzöm, akkor bekapcsolom a felsősütést míg szép színe lesz. Ne hagyd a sütőben, mert a gőztől tényleg összeesik, vizes lesz. Vedd ki, és hagyd kihűlni, valamennyire mindenképp össze fog menni.
2019. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a légkeverést!
2019. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!