Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit főznétek a helyemben?

Ti mit főznétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A nagynénim vegetáriánus és nem tudom, hogy holnapra milyen főételt csináljak neki. Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. aug. 30. 10:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%
Sajtos cukkini golyókat, isteni finom, rizs, sült krumpli hozzá. Nem vegetáriánus vagyok, de ezt imádom.
2019. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem rossz.

Levesnek zöldséglevest csinálok.

De nem tudom én esetleg lecsóra gondoltam, amiben csak zöldségek vannak.

2019. aug. 30. 10:06
 3/14 anonim válasza:
60%
A lecsó jó választás,ha a nagynéni szereti.
2019. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
59%
Szoktak lenni vegetáriánus fasírtporok. Nagyon finom fasírozottat lehet belőlük készíteni. Hozzá burgonya, rizs, lecsó vagy hajdina is lehet.
2019. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
60%
Előző vagyok. Kölesből vagy amarántból is készülhet a körítés.
2019. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
48%
Cukkiniből, padlizsánból, patisszonból lehet rántott-húsutánzatot, szójából pörköltöt csinálni.
2019. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

A vegetáriásnus fasirtporok a legtöbb vegának sem tetszenek, ezzel ne próbálkozz.


Lecsó (nem zsírral vagy szalonnával indítva, hanem olajon), hús, kolbász nélkül is mehet, mindenféle fözeléket adhatsz (csak ne használj zsírt), a gombaételek szintén jók, a tészták többsége - sajtos, túrós (szalonna nélkül), diós, mákos, krumplis, káposztás, olaszos (bolognait lehet húsmentesen is készíteni, helyette apróra vágott sárgarépával), pizza gombás feltéttel - szóval igen sok étel van, ami belefér a vegetáriánus étrendbe.


Amit még javasolnék, hogy a google-ban a képkeresöbe írd be a vegetáriánus címszót, igen sok ötletet találsz!

2019. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Süss falafelt, tortilla lapokba be tudod szépen csomagolni, mint a kebabot. Teszel bele egy kis paradicsomot, paprikát, lilahagymát, uborkát esetleg sült krumplit, ha tejterméket fogyaszt, akkor joghurtos szószt, esetleg csípős szószt. Szerintem, ezt minden vega megeszi, jól is néz ki, egyszerű is.
2019. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha nagyon vega akkor tofu. Ha annyira nem akkor grillezett camembert salata agyon, ontettel, piritott burgonya, kelbimbo. Kakaos chiapuding? Esetleg gyumileves, brokkoli kremleves levesgyongyokkel :) sult banan? :D
2019. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsomleves, grizpuding, gozgomboc vaniliasodoval, vega pizza, vegyes zoldseggel toltott palacsinta, zoldseges rizs, rizotto, tarhonyaleves, toltott alma, gombamartas rizzsel
2019. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!