Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok szoktak vágyni,...

Vegánok szoktak vágyni, kívánni húst, sajtot, tojást?

Figyelt kérdés
Vagy általában nem is vágynak ezekre az élelmiszerekre, nem is hiányzik nekik? Vagy sokszor elgondolkoznak hogy de jó lenne enni egy jó sajtot vagy tükörtojást
2019. szept. 16. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Kb mindenre van pótlék... Húsra is, sajtra is, stb...
2019. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a hús nem hiányzik, elég jól lehet utánozni, de már az se hiányzik, hogy utánozzam.


A tej nem hiányzik, sokkal jobbak a növényi tejek, sokkal többféle van.


A vegán sajtokkal nem vagyok annyira megelégedve, de nem hiányzik már, viszont úgy tudom nálunk nem lehet még olyan jókat kapni. A házi vegán sajtszószt nagyon szeretem!


A tejföl nem hiányzik, mert az Aldis vegán tejföl baromi jó, a szója tejföl elbújhat mögötte.


Vegán joghurtok, fagyik is finomak.


A méz nem hiányzik, mert az agave szirup szinte ugyanolyan.


Ami egyedül picit hiányzik, az a főtt tojás, tükörtojás, de magát a tojás ízt is lehet helyettesíteni.


Ami érdekes, a túrónak az ízét már szinte elfelejtettem, de szoktam csinálni tofukörözöttet, ami elég jó.

2019. szept. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapanyagok nem hiányoznak, de ezeket magukban korábban sem kedveltem. Nagyon ritkán ettem natúr húst, főtt tojást, vagy tejet magában. Ezeket nem tudnám annyira jól helyettesíteni, de nem is hiányzik.


A belőlük készült ételek hiányoznak néha, de otthon tudok készíteni magamnak nagyon hasonlóakat. Pl. az előző írta a tofu körözöttet, ami isteni finom. A legtöbb ételben, süteményben tudom úgy pótolni ezeket, hogy elégedett leszek a végeredménnyel, tehát főzésnél sem hiányoznak.


Akkor hiányoznak az állati összetevők, amikor étteremben/vendégségben/társaságban eszem, és a többiek olyan ételt esznek, amit nagyon szeretek, de tartalmazza valamelyiket. Például a fagyi az egyik gyengém, így nyáron sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy a többiek finom fagyikat ettek körülöttem, de én nem, mert mind tejből készült.

Ilyenkor sem az alapanyagát kívánom, tehát nem azt, hogy a fagyi tejből legyen, csak azt, hogy ott, abban a helyzetben én is ehessek. (Igen, senki nem tiltja, de mégsem szoktam elcsábulni ilyenkor sem.)


Ha előre tudom, hogy milyen ételt fogok megkívánni, mert pl. én hívok vendégeket, akkor készítek magamnak hasonlót a saját összetevőimből, és nem hiányzik az "eredeti".

2019. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

#2

És miért mondasz le a tojásról, ha egyébként szereted?

2019. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

#4 mert nem vagyok képes egy olyan ipart támogatni a pénzemmel, ami így bánik az állatokkal. Csak a női egyedekre van szükség, mert ők tojják a tojásokat, ezzel szemben fele-fele arányban születnek kakasok is, de őket 3 kül. módon megölik kiscsibe korban:

- hatalmas zsákba teszik őket, ahol egymást agyon nyomják, illetve megfullasztják őket

- elgázosítják őket

- élve ledarálják őket

A többinek megcsonkítják a csőrét, erre azért van szükség, mert aztán eszméletlen kis helyre bezsúfolva agyon csipkedik egymást, ugyanis a zsúfolt hely miatt

2019. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Elnézést, véletlenül küldtem el. Szóval egy szó mint száz, az nem élethez méltó, ahogy őket tartják ott, és ahogy bánnak velük. Én is nagyon szerettem ezeket az ételeket, ezeken nőttem fel, mint ahogy sok vegán, de rájöttem, hogy az állatokat jobban szeretem, mint a gyomromat. Mert mindent lehet helyettesíteni. Nem tettem volna kockára az egészségemet, ezért annak tudatában vágtam bele, amit az egészségügyi világszervezet is állít, hogy a megfelelően összeállított növényi étrend az életkor minden szakaszában egészséges. Akkor minek kínozzuk feleslegesen ezeket az állatokat? A vegán nem azért vegán, mert nem szereti a húst, tejet, stb. Ez egy állatfelszabadítási mozgalom, aminek HOZADÉKA, hogy nem eszünk állatokat, nem használunk állatokat az élet minden területén.
2019. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiányzik egyik sem. Tükörtojást lehet csinalni a myey nevű magas fehérje tartalmú pótlóból de én ritkán élek ilyenekkel.
2019. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!