Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Legalább az is annyira rossz...

Legalább az is annyira rossz táplálkozási forma mint a vegán táplálkozás hogy nem nagyon eszek növényi eredetű táplálékot?

Figyelt kérdés

Általában szinte csak húst és tejterméket eszek. Pl reggeli valami sonka és sajt kenyeret zöldséget nem nagyon eszek hozzá.

Ebédre valami sült húst szoktam enni, igaz nagy ritkán krumplit eszek, de inkább csak magában húst. Amúgy kicsit el voltam hízva de ezzel a táplálkozással bizony fogytam 8 kgot


2019. okt. 7. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Ez a táplálkozás nagyon egyoldalú, és semmi köze a vegetarianizmushoz.

"annyira rossz táplálkozási forma mint a vegán táplálkozás"? Miért gondolod, hogy a növényi étrend egy rossz táplálkozási forma?


Mindegy, hogy állati vagy növényi táplálékot fogyasztasz. Ha ennyire egyoldalúan táplálkozol, a tested minőségileg fog éhezni, mert nem kap meg minden tápanyagot. Egy vegán sem csak 4-5 féle ételt eszik. Ha igen, ugyanúgy hiánybeteg lesz, mint a te étrended mellett. Ha odafigyelve, változatosan táplálkozol, akkor tudsz hosszútávon egészséges maradni. Növényi és vegyes étrenden is.

2019. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Ki? Nálunk nem minden nap hús az ebéd. Van mindenféle, váltogatva, hús, zöldség, tészta.

Reggeli sem ugyanaz mindig. Szendvics mellé is lehet zöldséget enni, de lehet tojás, zabkása is a reggeli.

Szerintem semmi se jó, ami szélsőséges. Szóval mi próbálunk sokfélét enni.

2019. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mert itt viszont vitaminok, növényi rostok hiányoznak.
2019. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
18%
Természetesen rossz. Az amit te folytatsz az is rossz és a vegán is rossz. A vegyes, kiegyensúlyozott táplálkozás a jó. Keress rá a táplálkozási piramisra és próbáld meg az alapján összeállítani az étrended
2019. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!