Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegaként hogy működik, ha...

Vegaként hogy működik, ha vendégségbe megy az ember, és ott étkezik?

Figyelt kérdés

Már jó ideje csak akkor eszek húst, ha vendégségben elém rakják és nincs más kaja. Szeretném ezt is elhagyni, viszont nem tudom, hogy ilyenkor ez hogy működik.

Szóljak, hogy vega ételt szeretnék, és elvárhatom, hogy készüljenek húsmentes fogással?

Maradjak a köretnél?

Vigyek magamnak ételt?


Még egy kis pontosítás: a szüleimre, és anyósomékra gondolok itt, általában hozzájuk szoktunk úgy menni, hogy ott étkezünk. De 1-2 évente van, hogy máshoz is látogatunk ebédre vagy vacsorára. (Vagyis barátoknál is előfordul, de ott általában visz mindenki magának kaját, vagy sokszor jönnek hozzánk úgyhogy készülhetek magamnak bármivel, olyankor nem gond.)

Kis nehezítés, hogy anyósomnak nem akarok a terhére lenni, a szüleim szerint pedig egyszerűen idiótaság a vegetarianizmus. Nem tudják még, hogy 99%-ban már én is az vagyok.


Hogy működik ez?


2019. okt. 17. 15:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyre megyek tudják vagy szólok.

Máshol meg csak köret.


Vinni...az ciki, és sértő!

2019. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, hogy vega ismerős/rokon jön, akkor úgy készülök. Ha nem tudják, hogy vega vagy, az azt jelenti, hogy nem ismeritek egymást annyira, hogy elvárd a vega kaját. Így maradj a köretnél, otthon meg azt eszel amit akarsz.
2019. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

És ha húsos egytálétel van? Pl. anyukám gyakran csinál olyat, hogy darálthús és zöldségek vannak egybesütve egy tepsiben... Ilyenkor illik kiturkálni belőle a zöldséget és csak azt enni? Vagy pl egy húsos pizzáról leturkálni a húsdarabokat? Egyáltalán az belefér a vega táplálkozásba?? Vagy mi mást lehet ilyenkor csinálni?

Otthon már tök jól feltalálom magam a saját konyhámban, a saját mindennapjaimon, de ebben még elég tanácstalan vagyok...

2019. okt. 17. 15:12
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de miért nem tudja a saját családod, hogy nem eszel húst? Nem mered anyádnak megmondani? Nyilván nem úgy készülne, ha tudná!
2019. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#7

Nem igazán szoktunk dumcsizni, nem olyan közeli a viszonyunk. Havonta-kéthavonta megyünk egy napos, félnapos látogatóba, és kész. Igazából az étkezésről kicsi korom óta hallgatunk egymás előtt, szerintük mindig is marhaság volt, amit beszéltem erről, úgyhogy ők is és én is arra jutottunk, hogy egyszerűbb kerülni a témát. Meg már sok éve nem is jött szóba igazából.

Nem tudom, hogy hogy készülne, mint írtam, szerintük a vegák szimplán kretének. :/

2019. okt. 17. 15:39
 6/35 anonim ***** válasza:
27%
Végül is nem vallási okból nem eszel húst, jól írta valaki, az a szegény röfi már rég halott, mire a rokonaid megsütik, szerintem ne ingereld őket, nem fogják érteni úgysea vegaságot, csak felkavarodik az iszap, jönnek majd a beszólások. Kisebb bajod lesz belőle, ha megeszed a fasírtot, nem muzulmán vagy, úgyis ritkán fordul elő, ahogy írod.
2019. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás függ attól, hogy mennyire fontos neked, hogy ne egyél húst.


Ha nem fontos, nem zavar nagyon az a havi pár alkalom, amikor egy kevés húst eszel, akkor nem kell megbeszélni. Tehát dönthetsz úgy, hogy fontosabb neked a családi béke, mint az, hogy teljesen vega legyél.


De dönthetsz úgy is, hogy nem fontosabb. Akkor célszerű megmondani. Nem kell a vegetáriánus szót használni, mondhatod például anyukádnak és az anyósodnak, hogy örülnél, ha lehetőleg olyan ételt készítenének, aminek egy részében nincs hús, mert te nem szeretnél azt enni. Mondd el, hogy nem bánod, ha csak a köretből tudsz enni, és hogy megfelel neked az is, ha külön ki kell válogatni a húsdarabokat (vagy ha nem felel meg, akkor azt mondd, értelemszerűen). Készülj fel lelkileg a vitára, álérvekre, felháborodásra stb, és kezeld ezeket higgadtan és udvariasan akkor is, ha a másik fél se nem higgadt, se nem udvarias.


A párom vega, róla ezt már tudják a rokonok, ha új helyre megyünk, szól (amúgy általában rákérdez a vendéglátó az esetleges ételallergiára, ennek kapcsán lehet mondani). Ha úgy alakul, hogy csak húsos étel van, akkor nem eszik (neki nem felel meg, ha kiturkáljuk a húst).

2019. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. okt. 17. 15:55
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha mész valahova, akkor alkalmazkodni kell. Előfordul, hogy valahol olyan kaját kapok, amit nem szeretek. Ilyenkor megpróbálom azt a részét enni, ami még elmegy. Ha megkérdezik mondom, hogy ezt sajnos nem szeretem. Az meg a vendéglátó saját döntése, hogy ezt legközelebb figyelembe veszi-e.


Másik oldalról, ha hozzánk jön valaki mindig megkérdezzük előre, hogy van-e amit nem eszik és ilyekszünk úgy készülni, hogy találjon valami fogára valót

2019. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudják még, hogy 99%-ban már én is az vagyok."

Ha nem árulod el, hogy vega vagy, hogyan várod el, hogy figyelembe vegyék?

Ha ismert vega léted a meghívónál, akkor is ELŐRE ajánljad fel, hogy nem akarod terhelni, ezért viszel kaját magadnak, amit ott, a közös asztalnál fogyasztasz el.

.

Ha hozzám jönnél ebédre!vacsorára és nem jeleznéd, hogy vega vagy és ezért nem ennéd meg főztömet, bizony, figyelmeztetnélek arra, hogy nem vagy te olyan fontos, hogy megmérgezzelek.

2019. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!