Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez a vegánság nincs egy...

Ez a vegánság nincs egy kicsit túltolva, túlhisztizve?

Figyelt kérdés
Van egy haverom aki vegán volt és mára már vegetáriánus lett, de valóban húst nem eszik mást mindent. Szerinte eléggé túl van tolva és van benne hiszti is.
2019. okt. 18. 07:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem teljesen normális, hogy sokaknak nem veszi be a gyomra azt, ami a hús és a tej illetve tojásiparban megy.

Hisztit én a másik oldaltól látok is látok rendszeresen. Pl Tibi atyának hetente ki kell tolni a milliós számú követői elé, hogy a hülye vegànok megeszik a kajájuk kajáját HAHA.😂

Mindkét oldal tud hisztizni, ha már itt tartunk.

2019. okt. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem tudom, én meg úgy érzem, hogy a húsevés miatt megy a hiszti. Mármint én ilyen "plant-based" étrenden vagyok, alkalmanként eszek húst, még csak vega/vegán se vagyok, de a legtöbb ismerősöm már így is úgy néz rám, mintha elmeháborodott lennék, mikor mondom, hogy "MOST nem kérek húst"...

Ilyen "a vegánok idióták" jellegű megnyilvánulást milliót láttam már, mindenhol, míg a fordítottját, hogy "a húsevők gyilkosok" nagyon max 1-2-t.

De az tényleg vicc, hogy alig lehet kibújni a húszabálás alól még alkalmanként is, mert egyből jön, hogy "mi bajod van??", "éhen fogsz halni", "mi lesz a vitaminokkal???" meg a "mi van, vegán letté'?", bár a kedvencem a "legközelebb fényevő leszel???"

Esküszöm a tukmálás miatt egyre inkább hajlok rá, hogy végleg leszokok az állati eredetű kajákról, már rosszul vagyok ettől, hogy muszáj ezeket enni.

2019. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
De.
2019. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez csak a Gyakorin ennyire központi kérdés, mert jókat lehet rajta veszekedni és az milyen jó!

A való életben - egy-egy mindenbe beleavatkozót leszámítva - senkit nem érdekel, hogy ki és mit eszik.

Személy szerint engem sem érdekel, csak ne akarjanak erőszakosan téríteni és vegánt nem hívok ebédre, mert nem nem tudok "vegánul" főzni és nem is akarok, mert nem bonyolítom az életem.

2019. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Megtudakolhatom, hogy konkrétan mi "nem hasznos" a válaszomban?

#2

2019. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

#4

Nem kötekedésből, de miért lenne bonyolult egy krumplis/mákos/akármilyenes tésztát megfőzni pl? Arra az egyre kell figyelni, hogy durum tésztát vegyél, ami már bárhol kapható ahol árulnak száraztésztát, és semmivel nem másabb, mint a "nemvegán" verzió. :D

2019. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

#6

Talán mert az ismerőseimmel, barátaimmal való találkozás nem a zabálásról szól?

Én sem várom el a vegán ismerősöktől, hogy pörköltöt főzzenek nekem túrós csuszával, mert nekem meg az az étel.

Lehet úgy összejönni, hogy iszunk egy teát, vagy kávét és elbeszélgetünk.

De persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja én a saját véleményemet írtam, ami senkire nézve nem kötelező.

2019. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

#7

Ez tökéletesen érthető, mi se kajálunk együtt legtöbbször a barátainkkal, csinálunk mást, abszolút igazat adok ebben.

Csak kicsit meglepett a "nem tudok vegánul főzni és nem is akarok, mert nem bonyolítom az életem" rész, mintha mindenáron kandírozott csicseriborsós spárgaszuflét kellene készíteni, vagy egyéb egzotikus és bonyolult dolgot. :D

2019. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

#8

Jó kis válasz, köszi!:)

Nos, a helyzet az, ha vendégséget rendeznék vegánnak, akkor nem adnék neki mákos tésztát, közelebb áll az alkalomhoz a kandírozott csicseriborsós spárgaszuflé.

Ezért is írtam, hogy vegánt nem hívok enni.

2019. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

De halál komolyan érdekelne, hogy miért kapom a mínuszokat - ami egyébként nem baj, nem fáj, csak kíváncsivá tesz.

Nem költői kérdésnek szántam, tényleg szívesen olvasnám mások meglátásait a témával kapcsolatban.

#2

2019. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!