Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha én egy vegánhoz megyek...

Ha én egy vegánhoz megyek vendégségbe akkor miért nem kapok húsos kaját, bezzeg ha ő jön hozzám, akkor természetes hogy külön kell neki főznöm vegán ételt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Látom ötletet nyertél ebből a kérdésből a 7-es válaszból:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

De egyszerű a válasz, egy nem vegán, vagy nem vegetáriánus meg tud enni gond nélkül egy vegán ételt, míg a vegán nem tud megenni másmilyent.

Függetlenül ettől, egyetértek abban az előző linken válaszolóval, hogy nem kötelező a baráti összejövetelt evéshez kötni.

2019. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Én pl kaptam már húsos kajàt vegán ismerősnél vendégségben (pedig nem kértem, nekem könnyebb alkalmazkodni).

Minden csak hozzáállás kérdése, nekem természetes, hogy vegánosan főzök egy vegán vendégnek, neki is ugyanigy alap volt, hogy vendégül lásson.

2019. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De egyszerű a válasz, egy nem vegán, vagy nem vegetáriánus meg tud enni gond nélkül egy vegán ételt, míg a vegán nem tud megenni másmilyent.


Meg tudok enni, de nagyon nem élvezetes nekem úgy enni hogy nincs hús, baromi hiányt érzek

2019. okt. 18. 10:47
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát mert a vegán éhenpusztulna ha csak húd van. Míg te meg tudod enni a többi ételt. Én pl simán kibírnám az étkezést hús nélkül. Az már egy másik dolog, ha te nem. (Mondjuk ez sem teljesen van jól, ha az ember egy étkezést nem bir ki hús nélkül)


Amúgy ha vegán vendéged jön sem kell neki spéci kaját adni, csak annyi, hogy tudjon vmit enni. Ne húsleves és egy egytálétel legyen a menű, mert akkor megszívta.

2019. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérdezd meg az adott vegán ismerősöd, hogy miért. Néhányan amúgy vendégnek készítenek "normál" kaját, mások nem, ezt az adott személy tudja.

2. Miért kéne külön főznöd? Ne olyan kaja legyen, aminél egybe van főzve a hús/tej/tojás minden egyébbel, és kész.

2019. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

"Ne olyan kaja legyen, aminél egybe van főzve a hús/tej/tojás minden egyébbel, és kész."


Na de én sosem főzök olyan kaját, ami megfelelne egy vegánnak. Nem is tudok olyat. Ok, nincs hús benne, de van tejföl, tejszín, tojás, sajt.


Ergo, sosem hívnék meg egy vegánt vacsorára. Vegetáriánussal még elbírnék, de vegánnak tényleg nem tudnék mit az asztalra tenni.


Szerencsére nincsenek vegán barátaim.

2019. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

#6

Ne mondd már, hogy nem tudsz krumplit, rizst vagy zöldségköretet készíteni. :D

2019. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
6. Nem szoktál rizst, tésztát vagy krumplit főzni? Azzal is jól lakhat, legalább nem halna éhen.
2019. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Na igen, éhen nem halna, de valahogy nekem kissé kínos lenne egy vacsora vendégnek köretet, csak köretet, szedni a tányérjára.
2019. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy volt egy ilyen kellemetlen élményem. A sógorom hazajött Németországból, és hozta a barátnőjét. És bejelentkezett a szombat esti sütögetésre. Csak elfelejtette mondani, hogy a csaj vegán.


Na mostmár nálunk a szombat esti grillezésnél még köret sincs. Csak kovászos uborka, és fokhagyma krém. Esetleg 3-4 cső kukorica, ami a húsok mellett sül a grillen.


Soha olyan kellemetlen helyzetben nem voltam. Végülis kibontottam egy üveg zakuszkát - erdélyi vagyok - azt ette az istenadta.

2019. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!