Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha vegánok általában nem is...

Ha vegánok általában nem is vágynak húsra, tejtermékre és tojásra vagy azért sokszor az van bennük hogy hiányzik nekik, de nem lehet?

Figyelt kérdés
Azért valljuk be azt a textúrát nem lehet utánozni hiába próbálnak olyan tejet, húst, tojást csinálni, ami utánozza ezeket az élelmiszereket, de valljuk be ezt nem lehet....
2019. okt. 23. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért vegánok. Aki utál minden állatit, annál nyilván egyértelmű, aki más okból, ott nyilván előfordulhat, hogy hiányzik neki, de ott az indok, amiért nem eszi meg
2019. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az olyan vegán, aki vágyik ezekre a dolgokra, nem sokáig lesz vegán.

Pl. én elhánynám magam, ha bármi állati eredetű kerülne a számba, nemhogy még kívánjam.

2019. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Elsözör is a húsnak jó íze van, csak van, aki nem szereti, meg van, aki valamiért nem akarja enni.


Másodszor - hogy a kérdésre válaszoljak -, én, amióta vegán vagyok, azóta nem eszem állati termékeket, de föleg nem eszem különbözö pótlásokat, mert azok tényleg borzalmasak, ezekröl csak az jutott mindig eszembe, hogy mennyivel jobb az igazi ízre meg állagra is.

Viszont amióta elengedtem a helyettesítés témát, és egyszerüen másféléket eszem, amikkel nem utánzok semmilyen állati cuccot, azóta nem hiányzanak, hanem egyszerüen nincsenek jelen az étrendemben. Sokkal könnyebb teljesen másféle ételeket készíteni, új recepteket kipróbálni, mint megpróbálni valamiket utánozni, ami sosem sikerülhet igazán jól.


Az egyetlen eset, ahol hiányolom, az a pizza, mert azt egészen addig lehet vegán módon készíteni, amíg nem jön szóba a sajt.

Eddig semmiféle vegán változatot nem találtam, ami valamennyire is jól esne, mert sem ízre, de föleg állagra nincs semmi, ami elolvadna rajta.

Éppen ezért maradok a sajtmentes változatnál, ami ugyan így nem tökéletes, de még midnig ez a legjobb ízre meg állagra.

2019. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

ma 19:53-as:

Elöször is nem ártana, ha tudnál szöveget értelmezni! Mivel vegán étrenden vagyok, ezért nem eszem húst.

Másodszor a húsnak igen jellegzetes íze van, ami csak sós vízben fözve is a legtöbb embernek pozitív, és minden egyes húsfélének más-más, csak arra jellemzö íze és aromája van.

Éppen ez az, amit nem lehet a húsmentes ételekkel utánozni, és ezért sok embernek probléma az átállás.


De nagyon remélem, most nem kezded el újra a veszekedést - ahogy már több másik kérdésnél is -, és eröszakosan azt bizonygatod, hogy pedig szerinted az hús íztelen.

2019. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, idöközben törölték azt a kommentet, amire írtam.
2019. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Te miről beszélsz? Szerintem tévedésben vagy és összekeversz valakivel.


A hús kizárólag azért ehető az emberek számára, mert hőkezelik és ízesítik.

2019. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nálam ez úgy nézett ki, hogy az első 1-2 évben azt mondtam, nem hiányzik, de valójában hazudtam, még önmagamnak is... Rohadtul hiányzott...

Aztán ahogy tellt az idő, ismertem meg újabb és újabb ételeket, lettek új kedvenceim, és ma már tenylegesen egyáltalán nem hiányzik, hiszen már teljesen más az ízlésem, teljesen más dolgokat kívánok meg.

Aki most tart az elején, annak is csak azt tudom javasolni, ne "pótolni" akarjon bármit, hanem kísérletezzen teljesen új dolgokkal.

2019. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

A tejtermékek hiányoznak, főként a sajt. Nem igaz, hogy nem lehet, hiszen a vegánság a saját döntésem és senki nem tiltja, hogy sajtot egyek.

Attól, hogy már nem eszem állati összetevőket, még nem felejtettem el, hogy korábban milyen ételeket szerettem. Egy az egyben nem lehet pótolni ezeket, de ezzel az elején is tisztában voltam, így engem nem keserített el, hogy a növényi utánzatokkal nem lesz olyan az étel, mint állatival.

Ahogy több vegán ételt ismertem meg, fokozatosan hagytam el az állati termékeket. Volt, ami egyáltalán nem hiányzott, és van, ami még ma is. Nem tartom magamat szigorúan vegánnak, és tudom, hogy nem omlana össze az univerzum, ha vennék 20 deka sajtot, de mire levenném a polcról, már nem tartom annyira fontosnak.

2019. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vágyom a húsra.Sőt undorodom tőle.Az egyetlen amire vágyom az a csirke/marhahús ízesítésű smack leves :D
2019. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


A Smack levesből csak a chilis vegán.

2019. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!