Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan és mikor fog elmúlni a...

Hogyan és mikor fog elmúlni a hús és tejtermékek iránti vágya? Hogyan legyek így vegán?

Figyelt kérdés

Három négy hónapja áttértem a Vegán táplálkozásra, több oka van hogy miért állatvédelmi oka is van környezetvédelmi oka is de elolvastam a Kína tanulmányt és nagyon meggyőzött és úgy érzem hogy így talán nem fogok rákos lenni. Ami a problémám hogy nagyon szeretem a húst és tej és tejtermékeket főleg a sajtokat egyszerűen függő voltam tőle most letettem három négy hónapja de baromira hiányzik egyre jobban rá gondolok egy jó sajttal töltött húsra, imádtam a körömpörköltöt pacalpörköltet ezek a kedvenc ételeim voltak most ugye ezeket nem eszem.

Családban, barátnőm testvérem, szüleim ezeket mint eszik és direkt előttem szoktak enni hogy csorogjon a nyálam Camembert sajtot amit imádtam a rántott csirkét amit nagyon szerettem és ezeket direkt előttem eszik.

Ami a problémám még hogy valahogy ezek a vegán ételek úgy nem ízlenek vagy én nem tudom őket megcsinálni jól pedig próbálom receptek által elkészíteni őket, de nekem olyan semmi élményt nem nyújtanak. Vegán étteremben ettem már jókat, jó fűszeres finom ételeket, de mindig étterembe nem mehetek és elég drága is. Nem tudom mitévő legyek hogy legyek így vegán nagyon szeretném ezt az életformát folytatni. Segítsetek kérlek!


2019. okt. 23. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem azért esznek előtted, hogy szívassanak. Most menjenek ki az utcára enni, hogy ne csorogjon a nyálad?! Menj ki te! Ha valóban vegán volnál nem kívánnád, de nem vagy az. Egyél csak nyugodtan amit szeretsz.
2019. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Vannak húspótlok,meg vegán sajtok,azokat kipróbálhatod,bár szerintem a vegán sajt az borzalmas .

Nekem két tippem van,az egyik,hogy ne akarj egyik napról a másikra szinte mindenről lemondani amit szerettél ,még csak 3 hónap telt el ,de már látod,hogy ez hosszútávon nem lesz betartható . Először csak hagyd el a húst, utána meg szép sorjában a többit ,a legvégére én a sajtot hagynám ,mert az tényleg pótolhatatlan sajna .Ezzel egy időben próbálj minél többször magadnak főzni,kisérletezgess receptekkel , és egyre jobban fog menni .

A harmadik opció,hogy egyszerűen nem címkézed fel magad vegánnak,hanem csak simán csökkentesz a fogyasztásodon. Pl ha nem eszel húst ,és hetente egyszer megeszel egy 15 dekás grillezett sajtot,máris egymilliószor többet tettél a környezet és állatvédelemért ,mint én például :D Tudom ezért máglyán fognak itt elégetni engem ,és majd leírja valaki,hogy miért nem különbözik ez semmiben attól,mikor valaki napi fél kiló húst elfogyaszt :D

2019. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Örök életre vega/vegánként se számíts, valamiben meg kell halni!

Te ezzel az ízlésvilággal ami neked van,

- vagy megerősíted magad és minimum 60 évig számodra szarokat eszel

- vagy amikor eljön az időd meghalsz, de addig jókat ettél.

Egyébként nincs bizonyítva, hogy a vegák és a vegánok tovább élnek, vagy nem lesznek rákosok.

Többet teszel magadért, ha ezen nem stresszelsz, mert a stressz minden betegség melegágya.

Inkább a családodban nézz körül, hogy a felmenőid hány éves korukban haltak meg és milyen betegségekben!Genetika!)

Anyai nagyanyám 99 évesen halt meg balesetben, eltört a gerince, minden évben több disznót vágtak. A nagyapámról nem beszélek, lelőtték a II.világháborúban.

Apai nagyszüleim is 80-90 között, apám 87 évesen, anyám 89 volt amikor meghalt, és én is 70 fölött vagyok, tökéletes leletekkel, pedig nem jellemző a családunkra még a vegetarianizmus sem, nemhogy a vegánság.

De persze azt csinálsz, amit akarsz!

2019. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

Én sem tudnék lemondani az állati eredetű ételekről, de imádom a vegán ételeket is, szoktam inspirációt meríteni belőlük. Én simán elvagyok napokig hús nélkül, van, hogy nem is kívánom a húsos fogásokat és olyankor jó a vegán konyhához nyúlni.


Legyél flexitariánus. Akkor ehetsz húst is. De nem minden nap. Nekem jobban tetszik ez az életmód, kicsit közelebbinek érzem a nagyanyáinkhoz éttrendjéhez.

A mai magyar konyha tele van nehéz, kalóriadús ételekkel, persze hússal vagy tejtermékkel. De ezen receptek többsége pl. ünnepi vagy időszaki kaja volt inkább. Még a leggazdagabb gazda sem sem evett minden nap húst, ha mást nem vallási okokból, böjti időben. Plusz sok szegény család is volt, ahol a hús még ünnepekre is alig került...

Szóval én inkább arra jobban figyelek, hogy saját hálóba tegyem a zöldségeket, saját táskával vigyem haza. A csomagolókat szelektíven gyűjtsem... stb. Illeszd a saját életmódodhoz a jó eszméket a vegánságból. Nem az a célja hogy sanyargasd magad, hanem egy másik utat, lehetőséget mutasson, amivel ér élni.

Nyugodtan illeszd be az életedbe a környezetvédelmet, az egészségtudatos táplálkozást, de ha nem tudsz élni hús nélkül, akkor ne élj nélküle. Találd meg az utad, a harmóniát. (na jó a vége már elég ezós lett bocsi)

2019. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!