Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire hihető és reálisak a...

Mennyire hihető és reálisak a vegán állattartási videók?

Figyelt kérdés

Ugye csomó ilyen vegán videó van, ami arról szól hogy milyen körülmények és milyen állapotban tartják és tenyésztik az állatokat.

Nem tudom nem dolgozok mezőgazdaságban de úgy mesélték nekem agrármérnök ismerőseim hogy ezek nagyon szélsőséges videók amik már nagyon ritka, nálunk és Európában ilyen állapotok nincsenek.

Pl már eu rendeletek miatt egyre kíméletesebb a tártás sokan azt mondják hogy jobban élnek mintha vadak lennének.

A levágás is fájdalom mentes kíméletes.

Pl állítólag a liba tömést is várja már a liba és nyitja a száját, tehát már hiányozna is neki a tömés.

Aztán csőrlevágást is felhozzák a vegánok de ezt egy állatorvostól tudom hogy kB. Olyan mintha körmödet vágnák le.


2019. okt. 24. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Valahol középen van az igazság.

Egyrészt van, ahol tényleg minösíthetetlen körülmények közt tartják az állatokat, de legalább annyi, ahol nem igazán szenvednek az állatok.

Másrészt a csörlevágás ugyan kedvenc téma, de ez is ugyanaz, mint a körömnél, ha csak a végét csípik le, az nem gond, ha tövigvágják, akkor fájdalmas - lásd beszakadt, túlvágott köröm.

Az ipari állattartás tényleg nem humánus, de az egyedi, háztáji nem problémás, feltéve, hogy az állatok tényleg ki tudnak menni a szabadba, van elég helyük mozogni és rendes takarmányt kapnak.


A kifejezetten vegán videókat provokatív okokból készítik, ez kb ogyanolyan, mint az abortuszellenesek videói, a fele nem igaz, a másik fele meg nem megengedett a törvények szerint, csak valahol a világ végén történnek ilyen túlkapások.

2019. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én is úgy gondolom, hogy ezek szélsőséges dolgok. Nyilván vannak ilyen helyek sajnos, de nem ez a megszokott. A tömésről úgy tudom (bár lehet, hogy rosszul), hogy már nem is csinálják. Az pedig, hogy várja a liba az azért lehet, mert már megszokta, nem kellemes folyamat nekik, háztájnál láttam gyerekkoromban, ahogy tömték a kacsákat, és nem éppen kedvükre való volt.

A csőrlevágás pedig annyi, hogy a végét lecsippentik, hogy ne törjék a tojást, illetve egymást is nehezebben tudják kicsipkedni.

2019. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Voltam személyesen a Mizo Bonafarmon... Nyáron vízpermet + ventillátor van a teheneknek, nincsenek bezárva egy ketrecbe, hanem egy nagy istállón belül oda mozognak ahova akarnak. Folyamatosan takarítják alóluk a mocskot, mindig friss az eledel.
2019. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Vannak jobb és rosszabb helyek is. Igen, léteznek olyan helyek, mint azokban a videókban. Meg léteznek olyan helyek, ahol nem szenvedésből áll az állatok élete.

Én személy szerint a "fájdalommentes vágást" nem létező dolognak tartom mondjuk, de legalább az odáig vezető út van, ahol kellemesebb az állatok számára.

Az is hozzá tartozik, hogy sok ilyen film x éves felvételeket használ, amiken azóta betiltott eljárások láthatóak.

Meg az is hozzá tartozik, hogy sok ilyen helyen a dolgozóknak vannak komoly problémái, és poénból kínozzák az állatokat.

Szerintem a legjobb, ha az ember törekszik rá, hogy normális helyről származó húst és egyebet vegyen.

2019. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Mindkét oldalnak igaza van, részben. Ahogy előttem írták, a vegán propaganda videókban igyekeznek az állattartás legrémisztőbb, legsötétebb oldalát mutatni. Sajnos valóban létezik/létezett ilyen, és sok helyen egyáltalán nem törődnek az állatok jóllétével. Az Eu-ban azonban egyre több az állattartásra vonatkozó szabályozás, ami az állatokat is figyelembe veszi, így az utóbbi 10-20 évben rengeteget javult a helyzet a korábbihoz képest. Ha nem is tartják be mindenhol a szabályokat, szerencsére van lehetőségünk választani, és elérhető nálunk olyan hús/tej/tojás, ami kevésbé kegyetlen, kizsákmányoló helyről származik.


Sajnos tény, hogy az ipari állattartás nem lehet teljesen humánus, hiszen rengeteg embert kell ellátni állati élelmiszerekkel és egyéb termékekkel (bőr, szőrme, stb.). A vevők igényei miatt olyan tömegtermelésre van szükség ezekből, ráadásul versenyképes áron, ami erősen korlátozza az állattartó és feldolgozó üzemek lehetőségeit. Amíg többmilliárd embert kell ellátni ezekkel napi szinten, addig a telepeknek esélyük sincsen tényleg jó körülményeket biztosítani az állatoknak. Még akkor sem, ha ez lenne a céljuk, hiszen gazdaságilag egyáltalán nem éri meg.

Tehát az igazság valószínűleg valamivel jobb, mint a vegán filmekben látható horrorisztikus képek, de egyáltalán nem szívmelengető. A megoldás is valahol a két oldal között lenne: ha az emberek lejjebb adnának az állati termékek iránti igényükből, és ésszerű keretek között tartanák ezek vásárlását, akkor a termelőknél is a minőség kerülne előtérbe a mennyiség helyett, és több figyelem jutna az állattartás körülményeire is.

A kíméletes levágást én is mesének tartom, de tény, hogy a háztáji tartásból származó termékek sokkal etikusabbak és humánusabbak, mint az ipari társaik. Csakhogy ilyen mennyiséget lehetetlen humánus körülmények között megtermelni, ezért amíg ilyen kereslet és árverseny van, addig az állatok körülményei csak kis mértékben tudnak javulni.

2019. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Még annyit tennék hozzá, hogy nálunk a településen van ilyen nagy "csirkegyár", x nagy csarnok amiben levágásra szánt csirkéket tartanak. Nem itt vágják őket.

ÁLLANDÓAN púpozva tele van a kuka az udvaron csirketetemekkel. Szóval annyira nem lehet odabent vidám világ, ha ennyi állat elhullik már csak magától a tartástól.... :/

2019. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam 10 évet vágóhídon, "kíméletesség" ide vagy oda, egy állat sem várta a halált... 10 ev alatt nem tudtam megszokni a szemüket, csak megtanultam nem belenézni... Volyt olyan jól induló napom, mikor belenéztem egy tehén szemébe pár pillanattal a halála előtt, es rájöttem, hogy hónapok óta nem tettem ilyet... el is romlott az a napom, meg egész életemre bepémégett az a tekintet. Ezert lettem mára vegan, mert nem bírok ránézni sem a húsra és a szagától is hányok, és bűntudatom is van.
2019. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
7, mesélnél még sztorikat ? Kíváncsi vagyok, mik történnek egy vágóhidon, amiről az átlagember nem tud ? Magyarországon dolgoztál vagy máshol ?
2020. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!