Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valóban azért van kevesebb...

Valóban azért van kevesebb rákos beteg a vegánok között mert nem esznek állati eredetű terméket?

Figyelt kérdés

Azt hallottam állítólag hogy kevesebb a rákos beteg a vegánok között, de vajon a hús miatt van ez vagy azért mert jobban odafigyelnek az életükre a vegánok, tehát pl általában többet sportolnak, kevesebbet stresszelnek, nem dohányoznak, biztos hogy a hús a kulcs ebben a dologban, lehet ezt bizonyítani?


Ebben a videóban a 18:10 perctől pont ezt mondja a professzor úr

[link]


2019. okt. 26. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt senki nem tudja megmondani, hogy az emberek mi miatt lesznek rákosak és mi miatt nem. Tippek meg csodaétrendek vannak, de hogy az mindenkinek hatásos, az igen kérdéses. Márcsak azért is, mert az, hoyg mi rákkeltö és mi jó ellene, idöröl idöre változik, a ami 5 éve "A" rákellenes étrend/életmód volt, ma már elavult, és jövöre megint más lesz a favirozált módszer.
2019. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
66%

Kérdés, hogy szám szerint kevesebb van, vagy arányaiban. Mert nem mindegy.

Pl írták nemrég, hogy kevesebb pedofil van a homoszexuálisok körében. Aztán ha utánanézel, ahhoz viszonyítva, hogy mennyi a homokos, 300%-al több a pedofil, mint a magukat heteronak vallók körében.

2019. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a veganizmusnak semmi köze a sporthoz, dohányzáshoz, stresszhez.
2019. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Az állatok húsa nem egészségtelen. Az az egészségtelen, ha valaki töménytelen mennyiséget eszik belőle, pl. disznóhúsból, ami tele van koleszterinnel, s mivel a szervezet is termel, és maga is bevisz egy csomót, így a felesleget szépen beépíti a szervezet az érfalba (a többit már ismeritek, stroke stb. stb.).


De a sejtosztódásra nincs hatással

2019. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem most halt meg 43 éves vegán, gyermekkora óta komolyan sportoló, 3 gyerekes ismerősöm 1,5 év haldoklás után, rákban.

Keleti harcművészetben jeleskedett, keleti filozófiát vallott a vegánsága is ennek szerves része volt.

Én 56 kg-an cukorbeteg vagyok, a szomszédom 170 kg és kutyabaja.

Tehát mindenki elmehet a fenébe, aki bármilyen betegséget az étkezéssel hoz összefüggésbe! Szerintem kizárólag genetika.

2019. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Semmi nem igazolt tudományosan. Régebben a sok tejterméket fogyasztó hegyi kecskepásztorok hosszú életkorát a joghurtnak meg kefirnek tulajdonították, ma meg van olyan nézet, ami az állati tejet és tejterméket a legegészségtelenebb táplálék kategóriába sorolja.
2019. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nyersvegán család kislánya halt meg pár éve Zalában, májelégtelenség miatt. Ennyi.
2019. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
25%
Én azt tudom, hogy a nagy marhahús botrány, amit a WHO kiváltott a magyar emberek között, azzal volt indokolva, hogy a marhahús sütése közben rákkeltő bomlástermékek keletkeznek. Ami ugye igaz is, a veszélyességének a mértékéhez viszont már nem értek.
2019. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Minden anyag sütése közben termelődik vmennyi káros anyag, mert az égéstermék sosem egészséges, de ez elenyésző mennyiség.
2019. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

A növényi étrend a legtisztább, a húsban mar felhalmozódva vannak anyagok, közte rengeteg méreganyag... Lasd pl máj, amiből nem is szabad minden nap enni.

És ezt nem vegaként mondom, most toltam be egy körömpörit

2019. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!