Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem ízlenek a vegán ételek?

Miért nem ízlenek a vegán ételek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, de valahogy semmit nem ettem barátom esküvőjén sem, pedig egy tök jó étteremben voltunk, tök hiányérzetem volt és olyan semmilyen volt az étel, tisztára éhes maradtam, alig ettem valamit, pedig tök sok étel volt. Tényleg ilyen rossz ízűek a vegán ételek vagy miért nem ízlenek?
2019. okt. 26. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A vegán ételek nem egy konkrét kategória. Minden étel más és más, attól függően, hogy ki készíti és hogyan. Valószínűleg rengeteg vegán étel van azok között is, amiket szeretsz, csak senki nem nevezi így őket. Zöldségleves, krumplis tészta, pizzatészta, és rengeteg féle sütemény. A végtelenségig lehetne sorolni azokat a vegán ételeket, amiket nap mint nap eszünk.


Ha jól értem, az esküvőn vegán étteremben voltatok. Sok étterem minden ételt hasonló ízvilággal főz meg. Van, akinek ez egyszerűen nem ízlik annyira. A vegán éttermek többsége nem hagyományos, megszokott alapanyagokkal dolgozik, hanem próbálnak minél több féle különlegességet felmutatni.

És az is előfordul, hogy a vegán étel megnevezésre az ember már a kóstolás előtt fenntartásokkal kezeli, amit elé tesznek, miközben maga is rendszeresen eszik vegán ételeket, csak ekkor nem tudatosul.


Azért ne írd le az összes ételt 1-2 rossz tapasztalat alapján. Ha érdekel, próbálj ki többféle vegán éttermet, vagy csak gondolkodj el rajta, hogy mennyi mindent szeretsz, ami belefér a vegán étrendbe, csak soha senki nem mondta, hogy vegán.

2019. okt. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy csomó "vegán" ételt ettél már életedben, csak nem ez volt a neve.

Például a paradicsomleves, paradicsomos káposzta (a feltét más kérdés), a diós, mákos, káposztás tészta, zöldséglevesek, parolt zöldségek, paprikás krumpli - és még sok más, hirtelen ennyi jutott eszembe.

Az adott esküvön szerintem jobb letet volna, ha utánfüszerezed, ahelyett, hogy nem eszel semmit - mert akkor nem csoda, hogy éhen maradtál, ha nem eszel, akkor mitöl nem lennél éhes?

Másrészt a "vegán" éttermek közt is igen nagy különbségek vannak, van, ahol az "egészséges = íztelen, füszertelen és kalóriamentes" az, amit készítenek, van, ahol egy-egy tradicionálisan nem húsevö területek konyhája szerint füszereznek (jellemzö az indiai), meg van, ahol szabadon kísérleteznek az összetétellel, elkészítési módokkal és füszerekkel is.

Ez utóbbi az, ahol tényleg jó ízü fogásokat lehet enni és böven jól is lehet velük lakni. Természetesen ha marhapörköltet akarsz enni, azt növényekböl nem lehet elöállítani, de ha kicsit is nyitott vagy új ízekre, akkor másokat (pl. töltött zöldségfélék) kifejezetten finomnak lehet érezni.


Javaslom, keress rá neten vegán receptekre, vagy akár itt ezen az oldalon használd a keresöt vegán címszóval, akkor sok finom ételt találhatsz. A hiba nem a "vegán" volt ebben az esetben, hanem a nem megfelelö elkészítés és füszerezés.

2019. okt. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Valójában a magyar konyhában is van rengeteg vegán étel, ha őszintén belegondoltok...

Az ilyen rendezvényeken sokszor elszalad a ló, es próbálnak olyan ételkülönlegességekkel előállni, hogy mindig lesz valaki, akinek nem tetszik.

2019. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Azért nem ízlenek, mert jó ízlésed van,és nem vágyik rá a szervezeted,hogy vega legyél!
2019. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2019. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
47%

Szerintem finomak. Sok vegán étteremben mondjuk valóban nem nagyon bátrak a fűszerezéssel, de ha én főzök vegán kaját, az mindig finom szokott lenni.

Illetve szerintem az is lényeges, hogy ne "húsos" kaját helyettesítő vegán ételt együnk elsőre, mert az úgyse lesz olyan, mint amihez hozzászoktunk. Vannak nem vegánosított eredeti, finom vegán ételek.

2019. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Az igazi vegán ételek nem a vegán étrend kompatibilis normális ételek, hanem a direk húspótlásra vagy húsok vegán imitációjával készített ételek. Normális, hogy ezek rosszak vagy rosszabbak a normális változatuknál.
2019. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!