Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen hatékony étrendkiegészí...

Milyen hatékony étrendkiegészítő B-vitamintablettákat ismertek, amik nem tartalmaznak vasat?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok, és szeretnék biztos lenni abban, hogy a szervezetem bővelkedik B-vitaminokban, azonban az olyan vitaminkészítmények, amik megfelelő mennyiségű B-vitaminnal rendelkeztek, pluszban tartalmaztak vasat is, amit viszont nem tudok rendszeresen szedni, ugyanis székrekedést okoz. :( Amiben pedig nincs vas, abban számomra nagyon minimális, elhanyagolható mennyiségű B-vitamin van.

2019. okt. 28. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegankent pedig szukseged lenne a vasra is, de ha azt nem akarsz szedni, akkor egyel elesztot. Tele van b vitaminnal, az ize nem a legjobb, de kibirhato.

L24 vega

2019. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Sorelesztopehely:) Koszi,hogy vegan vagy,koszi az emberek es koszi a bolygo neveben is :)
2019. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne multivitamint keresss, hanem kifejezetten B-vitamint.


Mellesleg az egyik válaszolónak üzenem, nem kell feltétlen vasat is szedni a vegánoknak, nekem azóta kifejezetten magas a vas-értékem, éppen arra kell figyelni, hogy egy bizonyos értéket ne lépjek túl, ugyanis a túl sok vas is veszélyes.

2019. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudom, csak a jóindulat szólt belőlem, mert én is vega vagyok és a vérképem rendszeresen alacsony vasat mutat. Köszi azért az infót 🙂
2019. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
OK, nem veszekedni akartam, csak a b12 az egyetlen, amit a legtöbb esetben pótolni kell, a többit csak akkor, ha a vérkép alapján szükséges, mert a sok legalább annyira árt.
2019. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az fix, hogy a vas nem okoz székrekedést.
2019. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az fix, hogy a vas nem okoz székrekedést."


DE okozhat, attól függöen, milyen készítményröl van szó.

Nekem minden tabletta okozott székrekedést, a kaszpszula meg hasmenést. Egyedül a pezsgötablettás formától nincs bajom.

2019. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ezt szedem:

[link]

Olcsó és sokáig elég.


Amúgy a sok hüvelyestől nekem is kimondottan jó lett a vasam, mióta vega vagyok.

2019. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bioextra B-komplexet szedem, nincs benne vas, de sajnos folsav se (B-9), úgyhogy abból jutavitest szedek. Az előbbiből 100 db 963 Ft, gyógyszertárban kapható. A vashoz annyit, hogy én mindig vashiányos voltam, de amikor egy évtizedig nem ettem állatokat, az az égvilágon semmilyen hatással nem volt a vasamra. Se több, se kevesebb nem lett. (Egyetlen élelmiszer tudja felhúzni a vasértékem kifejezetten gyorsan: a kacsamáj. Lehet hogy más máj is segítene, de tudtommal ebben van a legtöbb vas.)
2019. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!