Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most kezdtem vegetáriánus...

Most kezdtem vegetáriánus lenni útbaigazítanátok?

Figyelt kérdés

Egy rendes étrendet (would like)(magyarul nem engedi kiírni) össze rakni. Múlthét Szombaton kezdtem el egy böjttel így Vasárnap reggel kezdtem el enni így. Hirtelen hagytam el a húst azelőtt zöldséget gyümölcsöt nem ettem. 55 a pulzusom ugyhogy szerintem itt az idő hogy valami rendszert vigyek bele mielőtt meghalnék. Jelenleg olyan étrendet próbálok kialakítani amiben a zöldségek nyersen fogyasztom(káposzta répa stb) a gyümölcsöket is a magvakat is. Tejtermékeket se vetem meg. Multivitamint is szedek. Amikről eddig éltem az alma, káposzta meg pékáruk(zsemle meg ilyen ropi szerű dolog) meg néha banán.

Hálás lennék ha egy hozzá értő személy segítene nekem ebben mert én amint látszik egyáltalán nem értek ehhez.

A válaszokat előre is köszönöm!!

20f



2019. nov. 7. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én tökre nem értek a vegasághoz, de azt veszem ki a szavaidból, hogy tejtermék és tojás az játszik? A tojás jó fehérjeforrás, de vannak zöldségek (hüvelyesek pl. Zöldbab), ami szintén nagyon jó fehérjeforrás. Szerintem számtalan receptet találsz a neten, étrendet is. 100%.

Ha én egyik napról a másikra elhagynám a húst, akkor sem esnék kétségbe, nagyjából minden kaját meg lehet csinálni hús helyett mással. Pl. A géva gomba az nagyon jó "hús helyettesítő", nagyon tuti pöri lesz belőle. De dió fasírtot is ettem már, jó volt. Fasírtot mindenből IS lehet csinálni, a teljesség igénye nélkül, én a rizs, brokkoli vagy a csicseriborsó fasírtot jobban szeretem, mint a húsosat. A rakott kajákat is csináltam már hús nélkül meg (csóró kolis!),, nem haltam bele.

Nem tudom, mennyire jó ötlet egyből nyers kosztra áttérni, te tudod,de egy kiegyensúlyozott étrend többet ér, mint 2 marék vitamin meg egy répa :)


Egyél többször kevesebbet egy nap, reggelire én zabkását ennék, vagy müzlit joghurttal. Tízórai, uzsi magvak, müzli, gyümölcs.

2019. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegánt írok (ebben semmilyen állati eredetű dolog nincs)


Reggeli:

-turmix (ebbe tehetsz bármilyen gyümölcsöt, zöldséget ízlés szerint)

-smoothie ball (ez olyan mint a turmix csak kevesebb vízzel öntöd fel, hogy ne legyen olyan folyós, inkább ilyen joghurtszerű és ebbe rakhatsz mindenféle magvat,zabpelyhet, granolát, müzlit, gyümölcsöt

Amúgy ha raksz ebbe vagy a turmixba banánt az nagyon finom krémessé teszi

-zabkása (zabpelyhet vízzel vagy adalékmentes növényi tejjel megfőződ, édesíted pl datolyával és ha kész nyers gyümölcsöket vágsz rá, de rakhatsz rá még ugyanúgy magvakat, kókuszreszeléket vagy cukrozatlan aszalt gyümölcsöket is)


Ebéd

-gombapaprikás (pörkölt alapot csinálsz csak hús helyett gombát raksz rá)

-lecsó

-csicseriborsó pörkölt (ugyanaz mint a gombapaptikás/rendes pörkölt csak csicsetiborsóval)

-kölesfasírt (kölest háromszoros vízben megfőzöd, ha kész raksz bele foghagymát, borsot, sót, hagymát és annyi lisztet hogy gombócokat tudj belőle formázni és kisütöd. Ez egyébként műkődik zöldségekkel, lencsével, csicseriborsóval sőt babbal is)

- bableves, zöldségleves, borsóleves, karfiolleves, karalábéleves

-vöröslencse Bolognai (Bolognai alapot csinálsz csak hús helyett vöröslencsét raksz bele)

-paradicsomos tészta (paradicsomszósz, fűszerek)

-rizibizi valamilyen rántott zöldséggel

- dinsztelt krumpli


Uzsonna

-nutella kenyérrel (nutella: avokádó, datolya/édesítő/cukor, kakaópor összeturmixolva)

-chia puding (chiamag és adalékmentes növényi tej kanállal összekeverve és egy éjszakát állni hagyod) (ha akarod rakhatsz bele édesítő, kakaóport, kókuszreszeléket majd a tetejére pedig gyümölcsöt)

-pizza (növényi feltéttel:paradicsom, rukkola, olívabogyó, gomba, paprika, lilahagyma)

-hamburger (hús helyett növényi fasírttal pl kölesfasírttal vagy babfasírttal amit feljebb írtam)

-kenyér növényi pástétommal (valamilyen hüvelyes, pl babot megfőzöl, összeturmixolod és adsz hozzá fűszereket:pl sót, borsot, foghagymaport

-kenyér humusszal (főtt csicseriborsó összeturmixolsz szezámmaggal, foghagymával, sóval)

-palacsinta gyümölcstöltelékkel (palacsintát kisütöd és töltelékként turmixolt gyümölccsel töltöd meg vagy pl banán kakaóporral összeturmixolva)

2019. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is olvass utána a neten, milyennek kell egy vegetáriánus étrendben lennie. Ugyanis az nem nyers zöldségek rágcsálását jelenti.

Másodszor abból amit írtál, az derül ki, hogy borzasztó kevés kalóriát viszel be, gyakorlatilag koplalsz és emiatt vagy rosszul.

2019. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is ne egyik napról a másikra válts sokhúsos étrendről a zöldségekre. Fontos a fokozatosság.

Addig legalább lesz időd utánanézni, hogy milyen tápanyagokra van szüksége a szervezetednek, és mit miből tudsz bevinni.

Fura amúgy, nálam nem tudatos döntés volt ugyan, de egy jó ideje nem eszek húst, igazából alig tűnik fel, sok régi kedvencemet ehetem változatlanul (tudom is én, lencsefőzelék, túrós tészta, rántott karfiol, zöldséges rizstészta, tojásos nokedli, tócsni, lecsó, babsaláta, rakott krumpli, pizza, és így tovább), igazából én meg is lepődtem, azt hittem vegának lenni valami kihívás. :D

2019. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én étrendem bázisa a napi 400gramm rizs, az, hogy mit eszek hozzá pedig elég képlékeny, altalában mindig mást...

Ma pl grillezett cukkínit és zakuszkát.

2019. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De van, hogy a rizs nem rizs, hanem quinoa, bulgur, gersli, köles, anyámkínja... De általában rizs...

Amúgy vörös és fekete rizs az abszolút kedvenc köreteim. van mikor hónapokig egyik nap ez, masik nap az...

2019. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!