Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért ilyen zárt csoport a...

Miért ilyen zárt csoport a vegán csoport Facebookon?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból beléptem a Facebook vegán csoportban, már az elején kérdések voltak ami alapján hagyják jóvá a belépést, de ami a legdurvább és a többi ilyen csoportnál nem találkoztam a bejegyzéseket is csak adminisztrátor jóváhagyásával lehet kiírni. Félnek valamitől vagy mi ez a szigorúság? Nem lehet saját véleményt írni?
2019. nov. 9. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Talán azért , mert félnek a kritikától. AZ átlag mindenevő ember kissé zakkantnak tartja a vegánokat és lehet, hogy joggal.
2019. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg trollszűrés miatt. Csak nézz rá itt a gyakorin feltett vegános kérdések válaszaira. hemzsegnek a gyökér trollok.

Olyan ez mintha egy asztrofizika fórumon folyamatosan kommentelnél a lapos föld elméletedről. Kinek van erre türelme?

#1 nyilván félnek a kritikától... lol

Hiszen az etikátlan állatok torkát elvágni, szükségtelenül megölni, egy rendkívül nehezen védhető pozíció, amiben csak zakkantak hisznek. :D

2019. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok ilyen csoport van, nemcsak a vegán. A oldalt működtető adminok, moderátorok normál életű emberek, ingyen adnak tanácsot, nincs idejük minden egyes bejegyzést átnézni, utólag törölni. Ezért eleve nem engedik ki azokat, amik húszezerszer meg voltak kérdezve, vagy bődületes hülyeségek, esetleg trollkodás.

És még ez is semmi, a TB kisokos csoportban például kizárólag szakértők válaszolhatnak. Ha te, mint mezei válaszoló, beírod a válaszodat, hiába tudod a helyes választ, akkor is törlik, és ki is zárhatnak.

2019. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha a saját vélemény alatt azt érted, hogy ellenvéleményt fogalmazol meg, akkor nem. Semmi közöm a vegánokhoz, de az ő csoportjuk, az ő szabályaik. Ha nem fogadod el amit képviselnek, vagy kritikát akarsz megfogalmazni (lehet az akármilyen értelmesen, tisztelettudóan megfogalmazva, vagy akár tudományosan alátámasztva), akkor semmi keresnivalód a csoportban.
2019. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

5-ös,

én, mint mindenevő is tiltsam ki a vegánokat az összes olyan fórumról/topicból, ahová, mint húsevő látogatok ?


Az ilyen fajta kirekesztés még nagyobb ellenszenvet vált ki.


Egyébként volt régebben egy család, akik a tágabb ismeretségi körömben voltak egy közös barát által, mikor megtudtam , hogy ők még a kutyájukat is így táplálták, akkor ott helyben annyira megszégyenítettem őket az egész társaság előtt, hogy egy életre elkerülnek.

Mondtam nekik, hogy az evolúció során az állati fehérje miatt kezdett nőni az agyunk kapacitása. És, hogy ez rajtuk látszik is, hogy csak növényeken élnek.

2019. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Szó sincsen itt kirekesztésről. Egyszerűen arról van szó, hogy ez a saját csoportjuk. Zárt csoport, szabályokkal és nem véletlenül. Arra nem való hogy vitatkozzon akárki is a vegánságról, vagy negatív véleményt fogalmazzon meg, mert azzal hogy beléptél a csoportba, elfogadod hogy így éreznek, így gondolkodnak a benne lévők. Ha érdekel a véleményük akkor esetleg olvasgathatod a posztokat, de ha vitatkozni akarsz az álláspontjukkal akkor máshova kell menned. Ugyanúgy bunkóság ha mondjuk van egy húsevőknek szóló csoport és egy vegán ott elkezdi terjeszteni a véleményét, ez nem erre való. Vagy ha egy hamburgeres oldalára odaírogatja valaki hogy milyen egészségtelen és környezetkárosító a húsfogyasztás. Ugyanúgy meglenne ebben az esetben az adminisztrátoroknak a joga kizárni/letiltani.
2019. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

7-es.

Végül is igazat kell adnom neked, de.....


Ugyanezeknek az embereknek joguk van a gyerekeiket is rákényszeríteni a saját életvitelükre ?

Mert ugye ezt teszik.

2019. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
#8 Erről semmit nem írtam és egyáltalán nem tartozik a témához. Én nem vagyok vegán és nem is érdekel különösebben a dolog. De azt le kell szögezni, hogy rengeteg szülő kényszerít rá bizonyos életmódot a gyerekeire, ami nyilván sokszor nem a legjobb. Vannak ezek között a vegánságnál sokkal rosszabb dolgok is bizony.
2019. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os! Szerintem nagyon rosszul látod ezt a dolgot. Ilyen direkt kötekedős fajta lehetsz. Na az ilyenek miatt vannak ezek a kérdések. Láttam már nem 1 trollt vegán csoportokba belépni és össze-vissza igénytelen húsos képeket posztolni idegesítés céljából. Az ilyen eléggé bosszantó tud ám lenni. Azt vettem észre, hogy vannak olyan mindenevő emberek, akiket nagyon zavar, ha valaki vegánná válik,pedig ezeknek az embereknek aztán igazán semmi közük hozzá....

Azt meg nem tudom honnan veszed, hogy a mindenevő ki lennének tiltva ezekből a csoportokból. Őket is szívesen látják, ha nem kezdenek el trollkodni a csopiban. Erre vannak a kérdések hogy ezeket kiszűrjék.

Arra meg, hogy azt írod hogy a vegán emberek szerinted rákényszerítik a saját gyerekeikre a vegánságot, erre csak annyit mondanék, hogy a húsevő sem kérdezik meg a gyerekeiktől, hogy szeretnének e egyáltalán húst enni, tehát ők is ezt csinálják.....

2019. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok csoport használja ezt a szűrőt. Én rendszeresen látom, mikor új csoportokat keresek más témában.
2019. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!