Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valóban nagyon szenvedett az...

Valóban nagyon szenvedett az az állat akinek a húsát megeszem vagy a természet kegyetlenebb mint az ember?

Figyelt kérdés

Állítólag ezek az új EU komfortos állat tartó telepek nagyon jók jól bánnak az állatokkal és a gyilkolás is kiméletes. Olvastam olyan cikket az indexen hogy állítólag volt hogy valami állatvédő aktivisták el akarták engedi ezeket az állatokat és inkább ott maradtak vagy vissza akartak menni mert ezt szokták meg, ott érzik inkább jól magukat. Sokszor azt látom hogy a vegánok emberi tulajdonságokkal ruházzák fel a csirkéket.

A természet meg szerintem nagyon kegyetlen vad ragadozó állatok ahogy széttépnek egy Őzet az szerintem nagyon kegyetlen és nagyon szenved is az állat. Ok tudom ez a természetes, de nem biztos hogy a természetes mindig jobb.

Aztán főleg télen a hó alatt enni valót sem találnak nagyon ezek az állatok és éheznek, nem véletlen hogy olyan száraz zsír szegény a vad hús.

Na most nem provokálni akarok itt mert bármilyen furcsa de azért megértem a vegánokat is csak az ellenvéleményre is kíváncsi vagyok..


2019. nov. 12. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Az biztos, hogy az ipari állat tenyésztés még mindig nagyon nagyon állattalan. A csirkéket egy ici pici ketrecben tárolják, tolluk szinte nincsen. Vagy mikor a pulyka ami nagy állat nem megy a helyére agyon rugdossák... De ugyan ez a nagyobb állatokkal is. Már míg a vágóhidon várakoznak a tehenek a levágásra tiszta strasszben vannak. De Eun belül is sokszor több ezer km-t kell nekik autóban tölteni , pl nyáron franciáknál fogtak egy csirke szállítót, amiben a 40 fokon a fele az állatoknak már elhullott...


Ami biztos, hogy a Bio állat készítményeknél az állatok életminöségét is jobban kontrolálják. SOkszor megy a hüle duma, hogy mert Bio az még nem bizots, hogy jobb. De mindenképpen, kontroláltabb, és aki bio tenyésztésre adja a fejét sokkal természet tudatosabban gondolkodik.

2019. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. És egyszer voltam egy baromfi farmon, ott szerintem nem volt rossz a helyzetük, de lehet akkor bio volt ezt nem tudom már
2019. nov. 12. 08:24
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez csak mese. Régen a disznókat leszúrták , de nem kábították el előtte. De ugyan ez volt, a többi állattal is. Ma már az állattartást is szabályozzák mindenütt, a vágást szintén.
2019. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Gyilkolni, elvenni egy állat életét sehogy sem kíméletes.

Nagyon sok felvétel kerül ki vàgóhidakról.

Én elhiszem, hogy nem egyforma mind, de szerintem nem lehet mentegetni és kifogásokat keresni magunknak.

Nem mondom, hogy legyen mindenki vega, de az sem normális, hogy a hét minden napján, minden étkezéskor húst eszik a magyarok nagy része és el sem tud képzelni egy étkezést nélküle.

Persze könnyebb kifogásokat keresni, mint lemondani róla.

2019. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Én marhatelepen-tehenészetben dolgoztam, és nem volt rossz dolguk az állatoknak. Minden nap takarítani kellett a helyüket, megfelelő időben kaptak enni-inni, jó minőségű takarmányt. Nem voltak extrém kis helyen, és úgy volt megoldva, hogy azok az állatok, amik valamilyen okból nem jártak kilegelőre, azoknak a helyükhöz csatlakozva volt egy külső karám, ahova napközben bármikor kimehettek. A tulajdonosnak az volt az érdeke, hogy egészségesek legyenek, ezért rendesen voltak tartva és etetve. Kb. 200-240 fős állományról beszélünk.

Azt nem mondom, hogy soha nem csaptunk oda egy állatnak, de ha pl. egy 3-4 mázsás növendék rálép a lábadra, és nem akar leszállni róla, hát nyilván oldalba nyomod.

De ha volt is olyan alkalmazott, aki célzottan verte az állatokat, azt nagyon hamar elküldték. Meg eleve te sem akarod, hogy az állatok rettegjenek tőled, és hamar megtanulják, hogy ki bántja őket.

Más helyről nem tudok nyilatkozni, biztosan vannak ennél sokkal rosszabb helyek, de még egyszer mondom, nálunk normálisan bántunk velük.

2019. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
27%

És a növények nem szenvednek, amikor levágják, kivágják, leszüretelik őket????

És az állatoknak nem gond, hogy megeszik a lakhelyüket és a kaját előlük????

2019. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Változó, vannak olyan helyek, ahol tényleg én is cserélnék az állatokkal, mert valóban jó dolguk van, máshol meg horrorisztikus körülmények vannak.

A csirkétől hamar el is ment a kedvem, miután megláttam hogy hogy néz ki a településemen a "teljesen átlagos" csirketelep.

Az örök dilemma az, hogy a szabadtartásos, "bio" helyek állatbarátabbak, viszont sokkal nagyobb az ökolábnyomuk és a hely- és erőforrásigényük. A "gyárasított" állattartás messze hatékonyabb, de soha nem lesz állatbarát egy kicsit sem. És akkor most ki dönti el, hogy melyik a fontosabb?

2019. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell tulragozni ezt a dolgot. Akarsz hust enni?

Ha igen akkor edd meg ne az allat lelkevel foglalkozz.


Ha nem akkor meg ne egyel. Hiaba a sok agressziv vegan.


Attol meg sok helyen leszurjak kessel az allatot disznovagaskor. Aki akar ugy is eszik hust

2019. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

6# nem érzed gaznak ezt a dumát?



Kérdező, az, hogy egy vad, ragadozó állat folytatja a táplálék láncot, teljesen más, mint amikor mi elkényelmesedetten lecsattogunk a sparba húsért. Mi nem vagyunk igazi ragadozók, csak mindenevők.

Ha sajnálod őket, ne edd meg, nincs humánus vágás.

De jogod van megenni is, a te lelkiismereted, hogy mi fér bele.

2019. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nézd meg hogy tartják őket, de úgy igazából, rendesen nézz utána, aztán kérdezd meg megint. A sz-r élet nem verseny, nem lehet arra alapozni, hogy a természetben is megdögölne.
2019. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!