Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti miket fogyasztotok?

Vegánok, ti miket fogyasztotok?

Figyelt kérdés

Tudom, semmi állati eredetű. De olvastam pl lisztet hogy vegán. Hogy lehet egy Liszt vagy hasonló nem vegán?

Az állati eredetű dolgok kerülése érvényes az emberi eredetű dolgokra is?


2019. nov. 18. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Minden vegán, ami nem tartalmaz állati eredetű összetevőt. Ez nem azt jelenti, hogy létezik belőle nem vegán változat is.


Emberi eredetű dolgokon mit értesz?

2019. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pl anytej
2019. nov. 18. 21:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként biztos nem akarok anyatejet inni. :D
2019. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Sok terméken feltüntetik, hogy vegán. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy amin nincs rajta a vegán címke, az állati eredetűt tartalmaz. Ha megnézel néhány ilyet, láthatod, hogy ugyanaz a 1-2 féle vegán jelzés van mindegyiken. Ezzel azt jelzik, hogy bizonyos elismert a saját kritériumai alapján megvizsgálta, és alátámasztja, hogy a termék valóban megfelel a vegánság alapelveinek. Ettől még azok a termékek is lehetnek vegánok, amik nem szereztek ilyen minősítést.


Egy élelmiszer nem biztos, hogy vegán attól, hogy nem tartalmaz állati eredetű összetevőket. Vannak olyan ételek, italok, amelyek előállításához használnak állati részeket, például csontokat. Emiatt egészen meglepő termékekből is létezik olyan, ami nem vegán. Például borból, sörből. Ezeken a vegán jelzés nem azt jelenti, hogy egy hangyát sem tapostak el a szüretelők, és egyetlen légy sem fulladt a lébe erjesztés közben, hanem azt, hogy az előállításhoz nem használnak állati részeket.


Mivel a veganizmus alapelve az állatok kihasználásának kerülése, magad is eldöntheted, hogy az "emberi eredetű dolgok" vegánnak számítanak-e. Egészen más az, hogy egy anya önszántából szoptatja a gyerekét, mint az, hogy egy tehén rövid élete során több mesterséges megtermékenyítésen és ellésen esik át, miközben folyamatosan a fejőgépre kötve áll egy néhány négyzetméteres területen.


Mivel a növényi étrend nagyon változatos tud lenni, leginkább ízléstől függ, hogy mit fogyaszt egy vegán. Aki a lisztet kerüli, az nem azért teszi, mert nincs rajta vegán felirat.

2019. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az előttem szólókkal. Annyival még kiegészíteném, hogy egy liszt még úgy nem lehet vegán (de ez már nagyon szigorú lenne) ha abban az üzemben állati termékeket is csomagolják (pl tejpor). De ebben az esetben rá van írva. Pl "ez a termék nyomokban tejet tartalmazhat" persze ez nem azt jelenti hogy tartalmaz is.
2019. nov. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

"miközben folyamatosan a fejőgépre kötve áll egy néhány négyzetméteres területen"

-> ez most nem tudom, hogy szándékos "költői" túlzás volt, vagy micsoda.

2019. nov. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Az anytej vegàn, de miért fogyasztana egy felnőtt ember?

A liszt vegàn, de glutén, gondolom azzal kevered, sokaknak megy tőle a hasa. De vegàn.

Mindenféle állati tejet, tojást és húst, állati zsírt, állati zselatint kerülnek a vegànok + az életmódjukban sem használnak bőrt, nem járnak allatkertbe, cirkuszba stb.

2019. nov. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejnek mi köze az állatok kihasználásához? Nyilván vegán, mondjuk normális felnőtt ember nem fogyasztja.
2019. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

9: köszönöm a színvonalas hozzászólást. Gondolom te apa tejen nőtték fel, ez zavart meg.


Többieknek: ki mondta, hogy az anytejet fenőttnek kéne kéne meginni? Gondolom ha vegán lennék, a gyerekemet is így akarom nevelni. Ez meg nem működik úgy hogy egyszer csak megváltoztatom az étrendet. Az is érdekes téma lehet, hogy mondjuk az első évtől lehet-e kisgyereket ezek figyelembevételével táplálni?

2019. nov. 19. 10:24
 10/14 A kérdező kommentje:
8: azt hittem, a vegán hasonló mint a vegetáriánus csak szigorúbb, mert ugye sem tejtermék, sem tojás stb. És felmerült a kérdés, hogy pl. Ugye az anyatejjel sem épp növényi, még ha nem is állatok kihasználásával jár. De gondolom akkor félreértettem az egészet.
2019. nov. 19. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!