Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek a vegánságról?

Mi a véleményetek a vegánságról?

Figyelt kérdés

2019. dec. 22. 19:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem zavar addig amíg nem kezdik osztani az eszet
2019. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Egészségükre, csak engem hagyjanak békén.
2019. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Mi nagyon örülünk neki! Üdv, az állatvilág.
2019. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Mi nagyon ellenezzük! Üdv, a növényvilág
2019. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Tőlem mindenki azt eszik amit akar, csak ne várja el hogy más alkalmazkodjon hozzá.
2019. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Engem se érdekel, ki mit eszik, amíg őt sem érdekli, én mit eszek.

De amikor kb. tömeggyilkosnak titulál valaki, aki falja a szóját, meg a gabonát, meg nem nézi, miben van pálmaolaj, olyankor azért már nyílik a bicska a zsebemben.

2019. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Érthető a szándékuk az állatvédelem és a környezetvédelem szempontjából, de ha az egészségük megőrzéséről van szó már kevésbé; például simán eszik a finomított lisztes, finomított cukros, finomított olajos ételnek alig nevezhető ipari szemetet mivel "csak" az a szempontjuk, hogy állati eredetűt ne tartalmazzon!

Ha pedig a vashiányról van szó akkor hiába hozzák fel a céklalevet és társait mert ugyan tele vannak vassal, de nem szívódik fel hatékonyan növényekből!!

2019. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
..szóval részben érthető, de az aranyközép út a lényeg ebben is! Úgy értem, hogy nem növényevőknek fejlődtünk sem húsevőknek hanem mindenevőknek szóval a mértékletes étkezési szokások pl; reformkonyha azon része ami a régi dolgokat hozza vissza az étrendbe mint a köles, hajdina, lenmag, csicsóka, erjesztett tejtermékek, kovászolt teljes-kiőrlésű pékáruk, szárított gyümölcsök és heti 1-2 húsevőnap(etikusan tartott halak, szárnyasok) tökéletesen fedezik a normál szükségleteket, ízfokozók, gyors-ételek, és cukros lőrék nélkül természetesen!
2019. dec. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
...helyi méz fajtákkal!
2019. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Hát, én majdnem az vagyok, néha mézet eszem, meg egyelőre még nem vettem olyan komolyan az étkezésen kívül a dolgokat, de nem vettem semmi bőrt pl, ha jól tudom :D.


A tanulmányok azt mutatják, és logikusan is belegondolva nincs semmi szükségünk állati eredetű élelmiszerekre, az említett vasfelszívódás is pld. fokozható C vitaminnal, másrészt ez pont jó a növényekbe, hogy nem tud mindent felszívni, csak annyit szív fel, amennyire szükségünk van. Szerintem innentől az etikai része nem kérdés, de nyilván attól, hogy b*sztatom azt, aki (még) nem állt át, nem lesz jobb, szóval inkább szomorkodok magamban, hogy miért ilyen kegyetlen a világ (nem csak az állatokkal). :(

2019. dec. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!