Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják sokan azt hogy...

Miért mondják sokan azt hogy a vegánság az olyan mint egy szekta?

Figyelt kérdés
2019. dec. 28. 12:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
39%
Mit tudsz eddig a vegánságról?
2019. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
1. Semmit ezért kérdezem ezt.. M
2019. dec. 28. 12:30
 3/43 anonim ***** válasza:
64%
Az ember alapvetően a mindenevők közé tartozik. A fogazata alapján IS.
2019. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

"AMikre épeszű logikus magyarázat nincs, csak a hit."


Valóban arra még egy vegán se tudott magyarázatot mondani, hogy az olyan tojást miért nem lehet megenni egy hatalmas kertben szabadon van a tyúk oda tojik valahova akar, nincsen megtermékenyítve nem eszi meg a tyúk a tojást és Hihetetlen jó élete van ezeknek a tyúkoknak...

2019. dec. 28. 12:35
 5/43 anonim ***** válasza:
12%
De, pont azért, mert megeszi
2019. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

De, pont azért, mert megeszi


Most mondom hogy nem eszi meg sokszor hetekig hónapokig ott állt és hozzá sem nyúltak tyúk, ette inkább a kukoricát

2019. dec. 28. 12:46
 7/43 A kérdező kommentje:
Amúgy nagymamám tyúkjairól van szó
2019. dec. 28. 12:54
 8/43 anonim ***** válasza:
67%
Én azért mondom hogy olyan mint egy szekta, mert ok, felőlem úgy élnek ahogy akarnak. De nagyon sokan közülük kötelezővé tennék. Vagy próbálj meg nyitottságból kérdezni egy vegántól. Tisztelet a kivételnek, nagy eséllyel a torkodnak fog esni, de legalábbis leidiótáz, mert mindent tàmadásnak vesz.
2019. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

Bár a kérdésed elég valószínű, hogy elsősorban provokáció, de ettől függetlenül egyetértek.

A vegetáriánusokkal általában nincs baj, ők nem rugóznak azon, hogy vajon a süteményen lévő zselé állati eredetű zselatinnal készült-e, vagy növényi pektinekkel. A vegánok viszont, mivel ők minden állati eredetűt kerülnek képesek nem vegánnak mondani minden olyan terméket, ami csak nyomokban is állati eredetűt tartalmaz, pl Guinness sör. Innentől pedig alig találni olyat, amire ne lehetne ráfogni, hogy nem vegán, így aztán tényleg átcsap a dolog hitbéli kérdésbe, hogy mi az ami szerintük vegán, és nem "zsákmányoltak ki" érte állatokat, és mi nem az.

Értem én, hogy állatjogi mozgalom, de már olyan túltolt, hogy az emberek jogait veszik néha semmibe. Arról nem is beszélve, hogy ha nem görcsölnének minden apróságon, és évi 10 dkg állati eredetű terméket is elfogyasztanak, azzal lényegében nem befolyásolják, hogy hány állatot ölnek meg évente, csak maguknak, a környezetüknek és a "világbékének" tesznek jót.


ui.: azaz érv nem ér, hogy milyen jó lenne az állatoknak a természetben, mert ezek meg sem születnének, ha nem tenyésztenénk őket, ergo ha mindenki vegán lenne, az fajirtással érne fel, nem csatangolnának az erdőkőn mezőkőn békés marhacsordák szabadon(vagy nem tudom, mit gondolnak a vegánok), legfeljebb az állatkertekben lennének láthatóak.

2019. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

5# azért, mert ezek a tyúkok ugyanúgy le lesznek ölve, ha már nem hoznak hasznot.

Illetve nem használják ki az állatokat a veganok.

Én növényi étrenden vagyok és szerintem sok vegan szekta szeruen űzi ezt.

De nem erről kéne, hogy szóljon. Viszont sokan keres nélkül teritenek és kirekesztik a saját családjukat is, ha nem követik őket. Ez gáz. De a többség nem ilyen szerintem

2019. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!