Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy próbáljam ki a húsevést...

Hogy próbáljam ki a húsevést vegánként?

Figyelt kérdés
Születésem óta vegán vagyok, így neveltek, de egyre kíváncsibb lettem a húsfélékre. Érdekelne, milyen egy marhapörkölt, vagy füstölt csülök, disznósajt. Mit javasoltok, hogy kéne megismerkednem ezekkel az ételekkel?

2020. jan. 5. 00:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne a diszósajttal kezdd! Az még számomra is gusztustalan, pedig nem vagyok vega. Próbálj halat enni, vagy baromfisonkát! Azok még egészségesek is valamennyire.
2020. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Tyúkhúsleved benne főtt hússal
2020. jan. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Kezdd valami színhússal, pl csirkemell grillezve, befuszerezve.
2020. jan. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
Magyarorszagon egészen biztosan nem vagy a születésed óta vegán, de mindegy.
2020. jan. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek valami enyhébb dologgal kezdd, pl. egy jó kis rántott csirkemell. Utána mehet a többi. Tyúkhúsleves, pörkölt, sültek, stb... A disznósajtot, hurkát, házi kolbászt, kocsonyát, töltött káposztát én sem ajánlom "kezdőnek" mert azok nem minden embernek bejövősek, és lehet hogy egy életre elmegy a kedved a hústól, ha olyat fogsz ki ami nincs jól elkészítve.
2020. jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%

Én húsevő vagyok , de a csirkemell a legrosszabb hús az összes közt.

Nagyon száraz, semmi tápértéke nincs.

Akkor már egy jó húsleves amibe minden része benne van, vagy a csirke , marhapörköltöt kóstold meg .

2020. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%

"na itt buktad, ugyanis a csecsemoknek muszaj allati feherjet enni (igen, az anyatej is az...). Ha tenyleg 'szuletesed ota' vegan lennel, nem itt irogatnal meg trollkodnal."


Megint egy ostoba kommentár! A vegánoknál is szoptatják a gyereket, az anyatej ugyanis NEM ÁLLATBÓL jön!

A vegánok zgyanis ÁLLATI termékeket nem használnak, és ez erre az esetre is igaz!

Másrészt egy csecsemönek sem kell feltétlen ÁLLATI, hanem csak elegendö és jó összetételü fehérje!

Szóval a születése óta vegán minden gond nélkül lehetséges, és elég sok ilyen ember van.


Kérdezö: szerintem ha meg akarod próbálni a húst, akkor csak nagyon kis adaggal kezdj - max 1-2 falat -, mert igen erös rosszullétet, akár allergiás sokkot is okozhat, ha teljesen ismeretlen fehérjekoktélt viszel be a szervezetedbe.

2020. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
Vannak olyan szektás vallási fanatikusok, akik nem adnak a gyerekeiknek, a kisbabának sem semmilyen állati eredetűt. Ismerek egy adventista családot, itt laknak a szomszédomban, nekik 3 gyerekük van. Mind a 3 gyereknek lehet valami baja, mert aránytalanul nagy a fejük a véznácska testükhöz képest.
2020. jan. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
23%

"Szóval a születése óta vegán minden gond nélkül lehetséges, és elég sok ilyen ember van."


Nem, nem igaz, Magyarorszagon eh nem lehetséges. Magyarorszagon intézményi közétkeztetés van, ahol a vegan/vegetáriánus/vallási alapú étkezési szokásokat és igényeket NEM veszik figyelemébe. A kerdezo minijmujm óvodás volt, de esélyes, hogy már az általános iskolát is elvégezte, ahol minimum az első és második osztályban kénytelen volt az iskolában enni. Ergo, nem születésé óta vegán. Max otthon volt az.

2020. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

10-es , Nagy-Britanniában pont most (vagy 2 hete) sitteltek le egy házaspárt emiatt, nekik 1 gyerekük volt, és meghalt.


Kérdező, hát az biztos, hogy ezeket az ételeket hagyd a végére.


Sok millió ember végez olyan böjtöt évről évre, hogy tavasszal elkezdenek egy méregtelenítő kúrát.

(Ez sok vallásnak is része, de vallástól függetlenül is sokan csinálják)

Ez egy pár napos léböjt kúrával kezdődik, ezt követi gyakorlatilag egy vegán étrend.

Ezután egy lazább vegetáriánus étrend, sajtokkal, tojással.

És ezután a húsok, kezdve a halakkal, majd a szárnyasokkal. És a végén jöhetnek az étrendbe a vöröshúsok, mint az említett sertés és marha.


Hogy 1-1 fázist meddig csinálsz, az rajtad múlik, amíg jólesik, én személy szerint ismerek olyan embert aki minden évben megcsinálja ezt már vagy 20 éve, őszre jut el oda, hogy füstölt csülök meg marhapöri, a téli időszakban eszik mindent, aztán újrakezdi.

Azt mondja, már nem tudna másképp enni, neki így a természetes, így érzi jól magát.

2020. jan. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!